2/28/2020   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri


Bundan öncesinde hepimizin çocukluğu gibi radyo başında, Çocuk Bahçesi, Radyo Tiyatroları, arkası yarın gibi programları dinlerken hep hayal ederdim. "Acaba ben de yapabilir miyim, oyuncu olabilir miyim, seslendirebilir miyim" diye.

Bu hayallerin peşinden ilkokul beşinci sınıfta iken Radyo Çocuk Kulübü'nün sınavına girdim ve kazandım. Orada çalışmaya başladım. Bir anda tiyatro başladı. 3 yıl kadar Kayseri'de yatılı okulda okuduğum sıralarda tiyatroya ara verdim. Daha Ankara'ya döndüm ve Radyo Çocuk Kulübü'ne devam ettim.

On dokuz yaşında, Radyo Tiyatro Kulübü'nün idareciliğini yapmaya başladım. Bu arada sadece kulüp içinde kalmayıp başka çalışmalar da yapıyordum. Orta son sınıftayken seslendirmelere başladım. Pek çok dizi ve filmde seslendirme yaptım. "Şeker kız Candy", "Charles İş Başında" ve Brat Pitt, Tom Cruise gibi sanatçıları seslendirdim. Sonra konservatuar sınavlarına girdim ve birinci basamak sınavını bile kazanamadım.

Aynı yıl, Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'ni birincilikle kazandım... Okulu birincilikle bitirdim... Bu da yetmedi. Uluslararası İlişkiler okumak istiyordum. Yine üniversite sınavına girdim ve kazandım ve 3 sene Uluslararası İlişkiler okudum. Sonra tiyatroya geçtim oyunculuk bölümüne ve 4 sene oyunculuk okudum. Orayı bitirdiğimde 4 sene tiyatro yönetmenliği okudum. Burslu olarak, Londra'da bir okula gitmek istiyordum. Burs için başvurdum. her şey çok iyi gidiyordu ta ki 5 Nisan Kararları'na kadar ve 5 Nisan Kararlarından sonra burs alamadım. Londra'da seçtiğim okula gidemedim.

Devlet tiyatrosu sınavına kız arkadaşım giriyordu. Sınava beraber gidince beni de giriyor zannettiler ve böylece sınava girmiş oldum. Sınavı kazanarak Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldum.

Bu sebepleTrabzon'a gittim. Fakat Trabzon'daki sanat yaşamı bana çok sıkıcı geldiği için, çok sıkıldım. Orada 6 ay kalabildim. Aslında Trabzon'u çok sevmiştim şehir çok sakin ve hoş (zaten anne tarafım Karadenizli). Trabzon'dayken, Türkiye'nin ilk özel radyosunun Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaparken ayrıca hafta sonları uçakla İstanbul'a gelerek Best FM'de program yapıyordum. Trabzon'daki bu 6 aylık dönemden sonra İstanbul'a geldim.

 

  röportaj  

Toprak Sergen >
Kelime:
 
 
Subat 2020
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..