2/25/2020   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri


30 Ekim 1978 Ankara doğumluyum. Ortaokulu Yükseliş Koleji’nde okudum. Sonra İstanbul’a geldim ve Özel Işık Lisesi’ni bitirdim. Bitirir bitirmez de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümüne girdim. Haziranda mezun oldum.

Ben ilkokul 3’teyken babam Ankara Sanat’ta bir oyun sahneledi. “Bir Halk Düşmanı” diye ve orada bana çok büyük bir rol oynattı. Orada hatayı yaptı işte, o rolden sonra benim oyuncu olacağım çok kesindi. O günden sonra bütün hayalim konservatuara girmek oldu.

Şansım yardım etti. ATV’de bir dizi projesine başladık. Ekimde gösterime girecek: “Günaydın İstanbul Kardeş”. İnsan ilişkilerini anlatıyor. Sevgi dolu, sıcacık, içinde aşk motifi olan bir dizi. Komedi unsurları çok fazla. Dizide ben sakar bir kız rolündeyim. Yürürken düşüyorum, kafamı çarpıyorum falan. Volkan Severcan benim nişanlım. Fakat her bölümde bir şekilde bahaneler bulup nişanımı atıyorum. Bir küsüp, bir barışıyoruz.

Dizide hukuk fakültesinden yeni mezun olmuş bir kızı canlandırıyorum. Adım Sadenaz. Mehmet Ali de bundan sonra herhalde Sadenaz’ın sevgilisi Memoli olarak kalıcam diye espri yapıyor.

Bu dizi benim herhalde bir-bir buçuk senemi alacak. Ama tutarsa ve sevilirse üç yıla çıkarmayı düşünüyor prodüktörümüz. O üç yılı şu anda garanti edemiyorum. Çünkü ben de büyüyeceğim ve sürekli aynı rolü oynamak bir yerden sonra beni de sıkmaya başlayacak mutlaka.

Bir de film projesi var. Çekimlerine ekim gibi başlayacağız.: “Şeytan Torbası”. Savaş Ay’ın senaryosunu yazdığı kendi hayatını, çocukluğunu anlattığı ve yine yönetmenliğini kendisinin yapacağı bir sinema filmi.

1965 yıllarını anlatan bir film olacak. Yer yer bir sirkte geçecek, turneye giden oyuncuları anlatan bir hikaye, ben de orada sihirbaz bir adamın asistanını oynayacağım, çok keyifli bir rol. Önce Mehmet Ali Alabora’ya teklif götürüldü, benim sevgilimi oynaması için. Fakat o dönemde Mehmet Ali’nin dizisinin çekimleri başlayacağı için vakti olmayacağından vazgeçildi ve Beyaz’a sunuldu. Beyaz çok beğenmiş senaryoyu, henüz kesin değil ama büyük bir ihtimalle Beyaz oynayacak.

 

  röportaj  

Doğa Rutkay >
Kelime:
 
 
Subat 2020
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..