9/16/2019   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri


Sıradan bir Best FM dinleyicisiyken radyo starlığına yükselişin öyküsü!..

Ben çocukken.TRT radyosunda çocuk programları vardı.Sürekli onları dinlerdim. Okula gitmeden 6 yaşımda okumayı sökmüştüm; bu da Gırgır sayesinde olmuştu. Hasan Kaçan'ın Corkları vardı, onlar gibi falan konuşuyordum.Yine bir televizyon dizisi vardı. KGCL diye bir Amerikan radyosunda gece programları yapan "Gece'nin Sesi " diye bir program vardı. Ben hep ona özenmişimdir. Radyo aşkı ta oralardan geldi.

Birgün liseden mezun olduktan sonra staj yaptığım iş yerinden ayrılınca dedim ki ne yapmalıyım? 92 yılıydı. Radyolar da daha yeni açılmış, Best FM deli gibi dinleniyor.

Ben de Arzu Çağlan'ı dinliyorum. Birgün radyoya öylesine bir tanıdığımı elimde bir kutu baklavayla ziyarete gittim. Emre Erdem'in yanına gelip gitmeye başladım.

Fatih Altaylı'yla da konuştuk. Git gel bakalım ne olacak dedi. Herşey öyle başladı.

Öteki Türkiye'den değilim.

Her sabah radyoda sayısız gerçekle milyonlarca insana ulaşıyoruz. Ben öteki Türkiye'den değilim. Bu ülkede yaşayan insanların çektiği sıkıntıları ben de çekiyorum. O köprüde sıkışıyorsa, trafikte sıkışıyorsa ben de sıkışıyorum. O emniyet şeridinden gidenlere sinir oluyorsa ben de sinir oluyorum. O insanların sinirini ben radyodan dillendiriyorum.

Ben düşündüklerimi mizahi bir dille anlatabilme yeteneğine sahibim. Belki sırf o yüzden insanlar dinliyorlar, seviyorlar. Onlar radyodan söylemek, konuşmak istediklerini radyodan duyuyor. Kendi aklından geçeni, kendi düşündüğünü, ekonomik sıkıntısını, Enerji Bakanı'na kızgınlığını, hükümete kızgınlığını... Mutlaka benim konuştuklarımdan rahatsız olan insanlar da oluyor.Kimisi arar, küfür eder; kimisi aramaz bile ...Böyle çeşitli tepkiler işte ama genelde olumlu.

Mesajlar yerine ulaşıyor.

Öğreniyorlar yani. Artık ben emniyet şeridinden gidenlere direkt hakaret ediyorum; ayı, hayvan, eşek, kazma, zonta falan diye şarkılar çalıyorum ve söylüyorum. Onlara hitaben söylediğimde ısrarla üzerine basa basa söylüyorum. İddia ediyorum bundan üç sene öncesinden emniyet şeridinden gidenlerin sayısında acayip azalma var. O da benim sayemdedir. Bundan bir iki sene önce emniyet şeridinde bir kontrol yoktu. Artık sivil ekipler var kaldı ki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden teşekkür de geldi.

 

  röportaj  

Nihat Sırdar >
Kelime:
 
 
Eylül 2019
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
     
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..