12/9/2019   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri


Böyle bir programın Türkiye'de tutması mucize!..

Mehmet Ali in the morning"in tek bir farkı var : - Bu ülkede dinlenmesinin sebebi de bu - kimseyle dalga geçmez. Kimsenin aptallığıyla, salaklığıyla dalga geçmez. Kimseye bir şey geçirmez. Ama geçirmez mi? Geçirir ama kendi tarzında. Ama illa olay yaratayım diye uğraşacak bir program değil. Bu açıdan böyle programın Türkiye'de tutması bu programa kadar mucizeydi.

Bu programın amacı bir günü paylaşmak...

Motive etmek için ne gerekli ? Birşeyler paylaşman gerekli yani hayatı, gerçek dışı hiçbir şey yok. Ne bir fıkra, ne bir masal hiçbir şey yok. Ben bazen sağ koltukta oturmasını istedikleri adam olurum. Bazen de bir çocuğun yine servis aracında yanında oturmasını istediği bir çocuk olabilirim. Zaten radyonun da amacı bu. Hayal ettikleri gibi nereye koyuyorlarsa o oluyoruz. Hayal sadece radyoda gözükmeyen adam değil. Radyocuyu insan kafasında canlandır, ben bir gün adama hiç beklemediği bir espri yaparsam işte o zaman hayalkırıklığı yaşar ama beni gördüğü zaman yaşamaz. Sarışınmış, esmermiş beni yine dinlemeye devam eder. Adamın, bir gün sonra hiç beklemediği hareketi yaparsanız o zaman hayal kırıklığına uğrar. "Hiç senin tarzın değil nasıl böyle bir şey yaptın" der.

Radyo kurmak için çıktım yola...

Radyoculuğa ilk, radyo kurmak için başladım.Bu ilk frekanslı yayınlar başladığı o zaman Türkiye`de yoktu, yasaktı. İngiltere'den birkaç radyo yayını vardı. O zamanlar biz dedik ki radyo kurmalıyız. Çünkü biz Amerika'daki radyo kayıtlarını dinleyip "inanamıyorum ne güzel şeyler yapıyorlar"diyorduk. Çok uzak geliyordu.FM radyoculuğun ne kadar enteresan olduğunu düşünürdük. Birde Amerika'da radyolar yereldir, hiç ulusal radyo yoktur. Herifleri konuşması, esprileri konuştukları konular yani ellerinin altına almış. Amerika'da sabah programı çok önemlidir, hatta dünyanın her yerinde önemlidir.Sonra bir radyo kuralım dedik fnansör aradık, aletlerimizi aldık , yer tuttuk. Bir frekansa yine kanunsuz şekilde girecektik. Finansör bizi yarı yolda bıraktı paraları ödemedi, ortada kaldık aletleri geri verdik.

Radyoculuk serüvenim Ankara'da başladı...

Ablam TRT'de spikerdir onun bir arkadaşı radyo kuruyordu, Radyo Vizyon FM 93 hala yayında ablam "çalışmak ister misin?" dedi. TRT'nin spikerleri vardı, hepsi jüriydi ama ben torpilliydim ablam dolayı. Seçildim ondan sonra da başladım hatta akşamları başladım. Akşam programıydı çok komik ismi vardı "Mali şov"...Mali de çok eskiden kalma. Belki de Türkiye'de ilk "Mali" denen adam bendim. Çocukken kız arkadaşım takmıştı bu ismi bana, öyle kaldı gitti.

Mehmet Ali
Röportaj :Pelin Ayan

Bu röportaj : 12/4/2003 tarihinde yapılmıştır

 

  röportaj  

Mehmet Ali >
Kelime:
 
 
Aralık 2019
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
    
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..