Istanbul - Alışveriş - Alışveriş Merkezleri - İstinyePark
   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri
İstinyePark

İstinye Bayırı Cad.
34460 İstinye / İstanbul

Tel: 0212 345 55 55
e-mail:info@istinyepark.com
Web: istinyepark.com.tr


Uzun süredir ilgi ve merakla beklenen İstinyePark, 21 Eylül 2007 Cuma günü açıldı. Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla İstinye'de hayata geçirilen İstinyePark farklı mimarisi ve tasarımı ile İstanbul'a yepyeni bir soluk getirdi.

Türkiye'de ve İstanbul'da birçok ilke imza atan İstinyePark, 87 bin metre kare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metre kare inşaat alanına sahip bulunuyor. İstinyePark, özgün mimarisi, gün ışığına izin veren cam kubbesi, ağaçlandırılmış açık alanları, üç bin araçlık otoparkı, bir şehir meydanı formunda tasarlanan alışveriş caddesi, nostalji kokan klasik Pazar yeri, modern ve çağdaşlığın kesiştiği bulvarı ile her beğeniye farklı yaklaşımlar sunuyor.

Dünya ve Türk mutfağından farklı damak tatlarının yer aldığı restoran ve kafeleri ile İstinyePark, alışveriş etmenin yanı sıra eğlenceli ve dolu bir gün geçirmek isteyenlerin vazgeçemeyecekleri adres olacak.

En Kaliteli ve En Seçkin Markalar
Dünyadan ve Türkiye'den en ünlü, en kaliteli ve en seçkin giyim markaları kapılarını ilk kez İstinyePark'ta açtı. Türkiye'de ilk ya da en büyük mağazasını İstinyePark'ta açan markalar arasında Armani Jeans, DKNY Jeans, Dolce & Gabbana, Ferre, Gucci ve Paul Smith gibi moda devleri bulunuyor. İstinye Park, dünya devlerinin yanı sıra seçkin Türk markalarına da bünyesinde yer veriyor. Beymen, Vakko, Boyner, Mavi Jeans, Gilan, Machka, Derishow gibi seçkin Türk markaları da İstinyePark'ta tüketicilere ulaşıyor.

Modacılar İstinyePark'ta Buluşuyor
İstanbul'da toplam 200'ün üstünde modacıyı bir araya getiren tek alışveriş merkezi İstinyePark'ta uzman eğitmenler eşliğinde spor yapma imkânı da sunuluyor. Geniş bir alana yayılmış Hillside City Club İstinye'nin çeşitli spor tesislerinin yanı sıra açık-kapalı havuzları ve büyük bir SPA'sı bulunuyor. Ayrıca, 300'e yakın mağaza, 40'a yakın cafe ve restoran, biri İstanbul'un tek 3 boyutlu IMAX teknolojisine sahip sinema salonu da olmak üzere toplam 12 sinema salonu ile AFM yer alıyor.

İstinyePark İlklere İmza Atıyor
Sahip olduğu yepyeni konsept ile İstinyePark Türkiye'ye ve İstanbul'a yeni bir soluk getiriyor.

Yeni yaşam merkezi, özgün mimarisi, Alışveriş Caddesi, Bulvarı, nostaljik Pazar Yeri ve Meydan Alanı ile birçok ilke imza atıyor.

İstinyePark'ın, açık alanda yer alan Park bölümünde, Türkiye'deki alışveriş merkezlerinde bir ilk olan alışveriş caddesi yer alıyor. Bu cadde; yeşil park alanı, su ve lazer oyunlarıyla bezenmiş havuzu, dünya modasına öncülük eden mağazaların sıralandığı sokakları ile bir
şehir meydanı konseptinde tasarlandı. Burberry, Chloe, Coach, Etro, Gucci, Hugo Boss, Louis Vuitton, Paul Smith gibi dünya markalarının yer aldığı bu meydana otomobil ile girmek ve valet parking hizmetlerinden yararlanmak mümkün. Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan cafe ve restoranlar Alışveriş Caddesi'ni daha da özel kılarken, alışveriş merkezinin diğer blokları ile bütünlük oluşturan Bulvar bölümü başlı başına farklı bir kimliği olan, çağdaş bir kapalı alışveriş merkezi olarak dikkat çekiyor. Yüksek, gün ışığını süzen tavan tasarımı bu bölüme doğal bir atmosfer kazandırırken, GAP, Park Bravo, Mango, Paul&Shark, La Perla gibi giyim markalarının yanı sıra, Esse, Darty, Teknosa gibi elektronik eşya, Zara Home ve Chakra gibi ev ve dekorasyon mağazaları da yer alacak.

Geleneksel Türk mimarisinden esinlenerek oluşturulan Pazar Yeri, İstinyePark'ın ayrı bir özel mekânını oluşturuyor. Caddeye bakan dış cephedeki konumuyla nostaljinin ağır bastığı bu bölümde, kasaptan manava, balıkçıdan baharatçıya kadar pek çok seçeneğin en kaliteli
örnekleri bir arada bulunuyor.

Sosyal Etkinliklerin Merkezi
İstinyePark'ta, konser, defile gibi pek çok gösteri ve etkinliğin gerçekleştirileceği Meydan bölümü, yeni bir sosyal merkez oluşturuyor. Sinema, çocuk, eğlence ve yiyecek alanlarının bulunduğu bu bölüm, kentin sosyal merkezini İstinyePark'a taşıyacak. Bu bölümde bulunan Sanat Evi İstinyePark ziyaretçilerini sanatla buluşturacak. Doğuş Oto Galerisinde ise antika otomobiller meraklıları ile buluşacak.