Istanbul - Hobi&Spor - Hayvanat Bahçesi
   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri


BOĞAZİÇİ HAYVANAT BAHÇESİ' NDEKİ SEVİMLİ CANLILAR SİZLERİ BEKLİYOR!..

Darıca-Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, tüm hayvan severler, doğa gezilerinden hoşlananlar, araştırmacılar, çevreciler, okul grupları ve öğrenciler için görülmesi gereken en önemli turizm beldelerinden.

Yaz ve kış gezme şansınız var…

Dünyanın dört bir tarafından getirilmiş pek çok tropik kuş etrafınızda uçarken, en nadide taçlı güvercinler ellerinizden yem yerken büyük muz ağaçları, tropik bitkiler ve şelaleler arasında dolaşabilirsiniz…

22 bölümden oluşan büyük akvaryum binasında en önemli balık türlerini dev duvar akvaryumlarından izleme imkanınız var.

Dünyanın en nadide papağan türlerini birarada görme ve bakıcılarıyla oyunlarını izleme imkanınız olacak.

Bilgi panoları her canlının bulunduğu bölümün ön tarafına konulmuştur. Canlıların bizzat kendilerini izlerken bu panolardan gerekli bilgilerini öğrenme imkanınız olacak.

500 ün üzerinde değişik bitki türü… Hem açık hem kapalı self servis kafeteryalarda havuz kenarlarında kuşlar ve bitkiler arasında oturabilir, çeşitli meyve suları, sıcak ve soğuk içecekler, çeşitli sandwich türleri, kekler,bisküitler, çukulata, şeker, dondurma, patlamış mısır gibi yiyeceklerden temin edebilirsiniz.

Pet shoplar ve hediyelik eşya mağazalarından dilediğiniz ürünü satın alabilir, sevdiğiniz resimlerle hatıra tişörtler bastırabilirsiniz.

Çocuk parkında yaratılan oyun cennetinde şişme kaleler, kaydıraklar, çarpışan otolar, sihirli aynalar ve daha pek çok çeşitte her yaşa hitap eden oyuncak ve salıncaklarda çocuklarınız unutulmaz bir gün yaşayacak.

Üyelik ve sponsorluklar alarak hem bu sevimli canlıların yaşamına katkıda bulunabilir, hem de 1 yıl ücretsiz dilediğiniz kadar ziyaret etme imkanına kavuşabilirsiniz. Dilerseniz sevdiğiniz bir kişiye alacağınız üyelik ve sponsorlukları onun adına hediye edebilirsiniz.

Bütün bu güzelliklerle dolu dolu bir gün geçirip ayrılırken, kendinizi hem dinlenmiş, hem eğlenmiş hem bilgilenmiş hissedecek, hem de canlıların yaşamına verdiğiniz destekten dolayı gurur duyacaksınız.

DARICA-BOĞAZİÇİ HAYVANAT BAHÇESİ

İnsanlığa, doğaya ve tüm canlılara hizmetin en güzel örneği olan Darıca-Bayramoğlu Kuş Cenneti, Hayvanat Bahçesi& Botanik Parkı 1991 yılında nesli tükenen kuşları bir araya toplamak, nesillerini devam ettirmek ve aynı zamanda yurdumuzda ve dünyanın muhtelif bölgelerinde yaşayan kuş türlerinin tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmaya başlanan ve 1993 yılında ilk kez halka da açılan, Türkiye'de eşi olmayan, dünyada da sayılı örnekleri arasında yer alan gerçekten eşsiz ve muhteşem bir yer.

Doğa ile ilgili çalışmalarını yeni ismi
“BOĞAZİÇİ HAYVANAT BAHÇESİ VE BOTANİK PARKI” altında aralıksız sürdürmeye devam eden parkda 350 çeşit kuş türünün yanı sıra 500 çeşit bitki, 100 çeşit diğer hayvanlar olmak üzere ki bunlar memeli hayvanlar, sürüngenler ve balıkları da kapsar, pek çok canlı türünün kendi doğal ortamlarında yaşatılmasıdır.

Bütün bu çabaların en güzel sonucu da yedi yıl önce alınmış ve park artık sayılı hayvanat bahçelerinin içerisinde yer aldığı Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği'nin de (EAZA) üyesi olarak kabul edilmiştir.


Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Tuzla yolu Caddesi No:15 Darıca Gebze
Tel: 0 262 653 66 66 - 653 13 74
Faks: 0 262 653 46 64
Web: www.bosphoruszoo.com