2/16/2019 
şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
 Açık Kapılar

Akademililer Sanat Merkezi, sezonun son sergisinde 20 yıllık sanat yaşamında ilk kez yer verdiği bir konsept ile seyircisini karşılıyor. Sanat merkezinde çalışmakta olan 17 ressamın ürettiği eserlerinin galeride sergilenmesinin yanı sıra, ressamların atölyeleri on gün boyunca açık kalacak ve sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Uzun yıllar boyunca bir arada çalışan fakat kendilerine yarattıkları alanlarda apayrı dünyalar kuran bu sanatçılar, açık atölye günlerinde; çalışma alanları, paletleri, üretim ve eskizleri gibi pek çok kişisel detaylarını izleyicileri ile paylaşacak. Bu şekilde sergi açılışı sonrası, eski fakat yaşamla dolu bu sanata adanmış binanın her katında, ilk defa, üretimin adımları izlenebilir halde olacaktır.

Bir sanat merkezini oluşturan en önemli olgulardan biri, taşıdığı ilham verici ve üretmeye sevk eden ruhtur. Tanımlaması güç fakat yaratıcı zihin için sezgisi oldukça kolay olan bu ruh, sanatın var olma ve var etme sebeplerinden biridir. Bu kavram, pek çok farklı bileşenin uyumuyla mümkün olan, sanat hayatına yeni adım atanlardan, uzun yıllardır üreten ustalara kadar her bireye yaratma motivasyonu sağlayan bir etki yaratır. Akademililer Sanat Merkezi, yıllardır ağırladığı ressamları ve onların yarattıkları kişisel alanlar ile ziyaretçileri tarafından her zaman ilhamla dolu bir sanat yuvası olarak tanımlanmış, bu haliyle pek çok sanatseveri resim yapma yolunda cesaretlendiren bir mekan olmuştur. Sanatçı atölyelerini ziyaret etmek, resimlerin üretildiği araçları ve alanları izlemek ve eser üretim sürecini sanatçının kendisinden dinlemek, etkileyici bir sanat deneyimidir.

Yıl boyunca farklı tekniklerde ve üsluplarda üretilmiş olan, figüratif resim ağırlıklı olmak üzere, peyzaj, portre, natürmort ve soyut resim gibi pek çok alandaki eserlerden oluşan sergi, merkezin kapsamlı sanat anlayışını temsil etmektedir. Giriş katında bulunan galerideki sergiyi gezen izleyici, ardından sanat merkezinin katlarına yapacağı yolculukta, izlemiş olduğu eserlerin ressamı ile sohbet edebilecek, boya kokusunu teneffüs ederken, sanatın ruhunu tam olarak hissedebilecektir.

“Açık Kapılar” sergisi 30 Mayıs ile 30 Haziran tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde izleyici ile buluşuyor. Sergi açılışından itibaren on gün boyunca ressamlar atölyelerinde, sanatseverler ile gerçek bir sanat deneyimini ve kendi öznel yolculuklarını paylaşmak için bekliyor olacaklar. İletişimin ve paylaşmanın önemine inanan tüm sanatseverler, yıllardır aynı adreste başarıyla yaşamını sürdüren atölye ve galerimize davetlidir.

Sergide eserleri sergilenen sanatçılar: Akın Ekici, Ayşe Tanay, Ayşe Tanay Ülgen, Ayşenur Köksal, Bahar İşlek, Emel Yurdakul, Eylül Köksümer, Gizem Enuysal, Hakan Kalay, Janer Ekbul, Joel Menemşe, Neşe Akar, Resul Aytemür, Serap İskender, Songül Canerik, Vasıf Pehlivanoğlu, Yasemin Kuşi.

Yer: Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29

Tarih : 30 Mayıs-30 Haziran 2018

     Diğer  Sergiler 

Tombak
Parajanov Sarkis ile
Zaman Değişmeli
Başka Gün Başka Hayat
Cansu Kahraman
Ustalara Saygı Resim Sergisi
Yusuf Tolga Ünker
Gamze Taşdan
Bedri Baykam
Tanju Demirci
Orhan Pamuk-Balkon Fotoğraflar
Alarmart
Şükran Arıcan
Ahmet Akdağ
Fatma Güven
Venüs Sanat’ta İstanbul
Yonca Karakaş
Coşkun Kula
Deniz Özmen


Kelime:
 
Sergiler
Ahmet Akdağ
Alarmart
Başka Gün Başka Hayat
Bedri Baykam
Cansu Kahraman
Coşkun Kula
Deniz Özmen
Fatma Güven
Gamze Taşdan
Orhan Pamuk-Balkon Fotoğraflar
Parajanov Sarkis ile
Şükran Arıcan
Tanju Demirci
Tombak
Ustalara Saygı Resim Sergisi
Venüs Sanat’ta İstanbul
Yonca Karakaş
Yusuf Tolga Ünker
Zaman Değişmeli
 
Subat 2019
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
  
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..