3/21/2019 
şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
 Evren Erol

Daire Sanat, 12 Mayıs – 23 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecekEvren Erol’un Aklın İyimserliği adlı dördüncü kişisel sergisine evsahipliği yapıyor.

Evren Erol, sanatı, var olan gerçekliğe alternatif bakma yöntemleri geliştirebilmek noktasında sanatçıya sonsuz özgürlük alanı yaratan, kendini ifade etme ve sorgulama alanı olarak görmektedir. Sanatçı, heykellerini, kendi varoluşunu biçimleyen düşünce ve kavramların, bilinçaltında yer alan değişimin yansıması olarak tanımlamaktadır.

Evren Erol, Aklın İyimserliği sergisi ile Daire’yi tanımsız – kimliksiz bir “birey”e ait sürreal bir eve dönüştürmektedir. Evin sahibi birey, kendini toplumsal yaşamdan soyutlayarak iç dünyası ve yarattığı alan içinde, kaygı, korku ve umut kavramlarını sorgulamakta ve bunlarla başa çıkmaya çabalamaktadır. Bu birey, her türlü dış etkenden ve aklın yarattığı tehlikeli durum vedüşüncelerden kendini koruma içgüdüsü ile güvenlikli bir iç dünya ve yaşam ortamı yaratarak hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bu sergide, sanatçının önceki sergilerinden farklı olarak heykelleri ile birlikte mekânsal bir kurgunun parçası olarak desen ve yerleştirmeleri de izleyici ile buluşuyor. Evren Erol, Aklın İyimserliği sergisi ile günümüzde yaşanan toplumsal, ideolojik, ekonomik ve kültürel baskıların kişiler üzerinde oluşturduğu etkileri ve buna karşılık geliştirilen savunma mekanizmaları üzerine çeşitli sorular sormakta ve izleyiciyi bu sorular beraberinde kurgusal bir ortamda deneysel bir tecrübe önermektedir. Sanatçı, agorafobik bir karaktere ait yaşam alanında, heykeller, desenler ve yerleştirmelerden bir bütün oluşturan sergi aracılığıyla “Çoğunluğun kötümser olarak tanımlayabileceği düşünme ve kavrama yetisi olarak “akıl” geleceğe umutla bakan “iyimserlik” ile bir araya gelebilir mi?” sorusuna cevaplar bulmaya davet etmektedir.

Daire, Evren Erol’un galeri mekânına özel olarak tasarladığı heykel ve yerleştirmelerden oluşan sergisine alan açmaktan memnuniyet duyar. Aklın İyimserliği Daire Sanat'ın Cihangir adresinde 12 Mayıs–23 Haziran 2018 tarihleri arasında, Salı - Cumartesi günleri 11.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Evren Erol
1977’de İstanbul’da doğan Evren Erol, 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi Bölümü’nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Değişim, dönüşüm, karşıtlık, ret ve kabul bağlamı gibi temel metaforlar çerçevesinde üretmektedir. 2012 yılında “Kendini BULus” (Artgalerim, İstanbul) , 2015 yılında açtığı “Kırmızı Çizgi”2016 yılında “Aklın Yarat(t)ıkları” başlıklı Bozlu Art Project’te açtığı kişisel sergilerinin yanı sıra birçok karma sergi ve sempozyumda yer almıştır. Daire’de gerçekleşecek serginin ardından 27 Eylül - 29 Ekim 2018 tarihlerinde NewyorkSoho"Arsham/Fieg Gallery" de gerçekleşecek "ButterflyEffect" başlıklı ilk yurtdışı kişisel sergisini gerçekleştirecektir.

Yer:Daire Sanat
Akarsu Cad. Şimşirci Sok. Santral Apt.
No:11/1 Cihangir İstanbul
T +90 212 252 52 77
www.dairesanat.com

Tarih : 12 Mayıs-23 Haziran 2018

     Diğer  Sergiler 

Tombak
Yusuf Tolga Ünker
Orhan Pamuk-Balkon Fotoğraflar
Oğuz Yeşilay
Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri-2
Atölye Kelebek
Uğur Seyrek
Halit Demirel
Ayşenur Portakal-İsmail Murat
Pervin Reyhan Kuter
Ayşe Yavuzdoğan
Gülseren Sönmez
Aslı Arslanbek-Evci
Benim İnsanlarım
Tülay Baybağ
Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı
Penceremden Yansımalar


Kelime:
 
Sergiler
Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı
Aslı Arslanbek-Evci
Atölye Kelebek
Ayşe Yavuzdoğan
Ayşenur Portakal-İsmail Murat
Benim İnsanlarım
Gülseren Sönmez
Halit Demirel
Oğuz Yeşilay
Orhan Pamuk-Balkon Fotoğraflar
Penceremden Yansımalar
Pervin Reyhan Kuter
Tombak
Tülay Baybağ
Uğur Seyrek
Yeldeğirmeni'nden Kent Öyküleri-2
Yusuf Tolga Ünker
 
Mart 2019
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
      
Tarihi seç, etkinliği gör!..