2/18/2019 
şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
 Çırağan'da Venedik Yemek Festivali

Çırağan Sarayı'nda Venedik Rüzgârı Esiyor

Çırağan Palace Kempinski Venedik rüzgârını İstanbul’da estiriyor. Kempinski grubunun ikonik otellerinden olan Venedik San Clemente Palace Kempinski Otel’in yetenekli şefleri Şubat ayında gerçekleşecek dünyaca bilinen Venedik Karnavalı ile eş zamanlı bir yeme içme festivali için Çırağan Palace Kempinski İstanbul’a gelerek enfes İtalyan lezzetlerini misafirlerin beğenisine sunacak.

Venedik karnavalı; tarihi, renkli kostümleri, maskeleri ve dansları ile dünyanın takip ettiği bir karnaval olurken, işte tam da karnaval zamanı San Clemente Palace Kempinski Venedik Oteli Mart ayında gerçekleşecek yeni sezondaki açılışları öncesi karnavaldan ilham alarak İtalyan lezzetlerini 5-18 Şubat tarihleri arasında “Venedik Yemek Festivali” ile Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da sunacak. Hünerlerini İtalyan Baş Aşçı Giorgio Schifferegger, Sous Şef David Rialti ve Pastane Şefi Vincenzo D’Amora ile Çırağan Sarayı’nın mutfakları İtalyan şeflerin önderliğinde geleneksel İtalyan lezzetleri ile renklenecek.

Çırağan Sarayı’nın Boğaz’a nazır ferah konumu ile Laledan Restoran’ı Venedik lezzetlerini deneyimlemek için esas durak olacak. Venedik Yemek Festivali’nde leziz kahvaltı çeşitleri, Pazar günleri sunulacak özel brunch’lar, à la carte öğle ve akşam yemekleri için çeşitli lezzetler en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

Laledan Restoran, 5-18 Şubat tarihleri arasında à la carte öğle ve akşam yemeği servisleri ile İstanbul’da Venedik lezzetlerini deneyimlemenin ayrıcalığını sunacak. Venedik usulü hazırlanan sardalya, geleneksel Venedik kremalı tuzlu morina balığı, dana carpaccio gibi başlangıçlar; %100 inek sütünden yapılan İtalyanlar’ın altı asırlık geleneksel peyniri Asiago’lu balkabağı raviolisi, klasik Venedik makarnaları ve daha birçok sıcak başlangıçlar ve çorbalar; İtalyan tarzı sunumlarla hazırlanan deniz levreği, kuzu pirzola gibi ana yemekler ve tatlı olarak sunulan klasik bir İtalyan hamurlu tatlısı Cannoli ve Napoli’den bir başka geleneksel lezzet Neapolitan Babâ tatlıları gerçek bir İtalyan ziyafetine davetiye çıkartıyor.

11 ve 18 Şubat Pazar günleri Saray’ın efsaneleşmiş Pazar brunchları’nda da İtalyan şeflerin dokunuşları olacak. Venedik Yemek Festivali’ne özel tatlar İtalyan trio müzik melodileri eşliğinde dört bir yanı saracak. Bu özel brunch’ta Venedik usulü karidesler, bal ve kompostolu taze İtalyan peynir çeşitleri, kruvasanlar, çeşit çeşit focaccia ekmekleri, İtalyan küflü peyniri Gorgonzola’lı, cevizli ve radikalı ızgara tavuk salatası gibi salata seçenekleri; İtalyan usulü biftekler, kaparili tuzlu morina balığı gibi ana yemekler; ayrıca misafirlerin önünde şefler tarafından taptaze pişirilen birbirinden leziz İtalyan makarna çeşitleri ön plana çıkanlar arasında. Konu İtalya olunca meşhur İtalyan tatlısı Tiramisu, Panna cotta, Güney Tirol’a ait elmalı turta ile tatlı köşesine değinmemek olmaz.

İstanbul’un pasta ve çikolata diyarı Gazebo Lounge’da ise 5-18 Şubat tarihleri aralığında küçük bufalo mozzarella’lı focaccia ekmekleri, özel İtalyan sandviçleri ve tatlılarından oluşan Venedik Festivali’ne özel Akşam Üzeri Çay Saati sunulacak. Yanı sıra tatlı ve kurabiyeler vitrininde yerini alacak olan tarihi 19. yüzyıla dayanan kuru üzüm ve mısırdan yapılan “Zaeti” kurabiyesi, Venedik’in Burano kentinden adını alan ve eski zamanlara dayanan tipik bir Venedik kurabiyesi olan “Buranelli” İtalya’dan özel kurabiye seçkileri olarak çayın, kahvenin yanında olmazsa olmazlar arasında.

Tarih : 05-18 Şubat 2018

     Diğer  Etkinlikler 

Ata Demirer Gazinosu
Damdaki Kemancı
Ferhangi Şeyler
Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi
Yaşar Kemal’in İzinden
Mine Söğüt-İmza Saati
Öfke ve İtiraz
Kırtasiye-Ofis Fuarı
Geleneksel Sanatlar Konuşmaları
Sevdalı Bulut-Nazım Hikmet
Empresyonizm’de Figürasyon
Nutuk Yıldızı
Yaşar Kemal Anısına
Oyuncak Sektörü Tüyap'ta Buluşacak
Yaşar Kemal-Film Gösterimi
Yaşar Kemal Filmleri
Kadının Adı Var
Yaşar Kemal Anısına Filmleri


Kelime:
 
Etkinlikler
Ata Demirer Gazinosu
Damdaki Kemancı
Empresyonizm’de Figürasyon
Ferhangi Şeyler
Geleneksel Sanatlar Konuşmaları
Kadının Adı Var
Kırtasiye-Ofis Fuarı
Mine Söğüt-İmza Saati
Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi
Nutuk Yıldızı
Oyuncak Sektörü Tüyap'ta Buluşacak
Öfke ve İtiraz
Sevdalı Bulut-Nazım Hikmet
Yaşar Kemal-Film Gösterimi
Yaşar Kemal Anısına
Yaşar Kemal Anısına Filmleri
Yaşar Kemal Filmleri
Yaşar Kemal’in İzinden
 
Subat 2019
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
  
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..