24.06.2018 
şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
 Ekol Drama Sanat Evi 2009 - 2010

AYLA ALGAN İLE YENİ DÖNEM OYUNCULUK EĞİTİMİ KAYITLARI, EKOL DRAMA’NIN TAKSİM’DEKİ YENİ BİNASINDA DEVAM EDİYOR.

Ekol Drama, 2009 - 2010 yılı yeni eğitim döneminde “Reklam, Dizi ve Sinema Oyunculuğu” eğitimlerine Ayla Algan yönetiminde, Taksim’deki yeni binasında devam ediyor.

3 Eylül 2009, İstanbul – www.ekoldrama.com; Ekol Drama Sanat Evi tarafından yapımcı, yönetmen ve ajansların talepleri doğrultusunda oluşturulan yetişkin ve çocuklara yönelik “Reklam, Dizi ve Sinema Oyunculuğu” bölümü yeni yetenekler yetiştirmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda televizyon dizilerinin sayısındaki artış sonucunda, sektörün “eğitimli oyuncu” ihtiyacını karşılamak üzere oluşturulan bölüm, yeni eğitim döneminde de Ayla Algan’ın sanat yönetmenliğinde, T.C. M.E.B. Ekol Drama Sanat Evi’nin Taksim Feriye Caddesi’ndeki yeni binasında açılacak.

Eğitim sonrasında sertifikasını alan öğrenciler, yapım şirketleri ve profesyonel ajanslara yönlendiriliyor.

Kayıtların yetişkin sınıfları için 05 Eylül’e kadar devam edeceği program kapsamında oyuncu adaylarına, müfredat kapsamında; doğaçlama, kamera önü oyunculuk, senaryo çalışması, çekim senaryosu ve sinopsis eğitimleri veriliyor. 9 hafta süren eğitim sonunda Türkiye’nin kaliteli ajanslarına ve projelerine yönlendirme konusunda destek ve sertifika verilen öğrenciler başarılı projelerde yer alma fırsatı yakalıyor. Halen devam eden birçok kaliteli yapımda çok sayıda Ekol Drama mezunu yer alıyor.

Çocuk oyuncu adaylarına yönelik eğitimler talep görüyor.

Geçen haftalarda ÇocukVizyon.com Portalı tarafından düzenlenen “2008’in En iyileri” ödüllerinde ebeveynler tarafından “En İyi Yaratıcı Drama Okulu” seçilen Ekol Drama, 12 hafta süren çocuk oyuncu adaylarına yönelik eğitimleriyle de reklam, dizi ve sinema filmlerine eğitimli ve deneyimli çocuk oyuncular yetiştirmeyi hedefliyor. Eğitim içerikleri kişisel gelişim ve özgüven kazandırmayı amaçlıyor. Çocukların film çekimleri esnasında canlandırdıkları rollerin birer hayal kahramanı olduğunun bilincine vararak, gerçek hayatlarına adapte olurken sıkıntı çekmelerini önlemek amacıyla yaratıcı drama teknikleri de uygulanıyor.

Hayalleri gerçekleştirmeye yönelik eğitim programları.

Ekol Drama Sanat Evi’nde verilen “yaratıcı drama” eğitimi sürecinde, resim, dans, ritim ve tiyatro sanat dalları bir eğitim enstrümanı olarak kullanılarak, çocuk ve gençlerin kendilerini doğru ifade edebilmeleri,özgüvenlerini geliştirmeleri esas alınıyor. Öğrencilerin, etkin iletişim becerilerini geliştirdikleri ve var olan potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkartmalarını takiben yaşamdaki duruşlarıyla sağlam bireyler olmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Eylül 2009 tarihinden itibaren eğitimlerine genç nüfusun, sanat’ın ve hayatın yoğunlaştığı Taksim’deki yeni binasında devam edecek olan Ekol Drama, ayrıca yeni eğitim döneminde, tüm enstrümanları içeren (yaylı, nefesli, vurmalı) yeni “Enstrüman Bölümleri”, her ay velilere yönelik “ebeveyn–çocuk ilişkileri”ne dair düzenleyeceği workshop’lar ve yetişkinlere yönelik “Sahnedeyim” tiyatro projesi ile birçok yeni eğitimleri de programına ekliyor.

1.Dönem Eğitim Programı:
Yetişkin Reklam, Dizi ve Sinema Oyunculuğu Eğitimi:
1.Kur: 14 Eylül – 11 Kasım 2009
Kayıtlara Son Başvuru Tarihi: 05 Eylül 2009’a kadar devam ediyor.

Çocuk Reklam, Dizi ve Sinema Oyunculuğu Eğitimi:
1.Kur: 4 Ekim – 27 Aralık 2009
Kayıtlara Son Başvuru Tarihi: 26 Eylül 2009’a kadar devam ediyor.

Yaratıcı Drama Eğitimleri:
1.Kur: 5-6 yaş, 7-9 yaş ve 10-12 yaş grupları için gerçekleştirilen eğitimler, 03 Ekim – 12 Haziran 2010 tarihleri arasında 10:00 – 16:30 saatleri arasında yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarda ve tercihe göre seçilebilecek 3 ayrı saat diliminde verilmektedir.

Kayıtlara Son Başvuru Tarihi: 26 Eylül 2009’a kadar devam ediyor.

Tarih : 2009-2010
Yer : Ekol Drama Sanat Evi
Adres : Feridiye Cad. No: 51
Taksim İstanbul
Tel : 0212 234 09 93


 

     Diğer  Kurs 

Genç Şefler Mutfakta
El Yapımı İtalyan Makarnalar


Kelime:
 
Kurs
El Yapımı İtalyan Makarnalar
Genç Şefler Mutfakta
 
Haziran 2018
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..