21.07.2018 
şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
 Uniart Project Resim Sergisi

Çok sayıda uluslararası öğrenciyi aynı resim kağıdı üzerinde buluşturan Uniart Project sergisi 22 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonun’da ziyaretçileri ile buluşacak!

Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde oluşturulan UNIART PROJECT'te uluslararası arenada onlarca öğrenci tek resim kâğıdı üzerinde buluştu. "Hayalini Paylaş" sloganı ile yola çıkan ve uluslararası üniversitelerin katılımı ile gerçekleşen UNIART PROJECT'te bir resim kağıdına 2 farklı ülkeden 2 öğrenci resim yaptı.

Evrensel bir dil olarak sanatın insanlığı ortak bir paydada buluşturduğu kabul edilen bir gerçektir. Sanat, insanların kendilerini en iyi ifade ettikleri, duygularını özgür bir biçimde ortaya koydukları yaratıcı alandır. Sanat eserleri, sanatçıların duygu ve düşüncelerinin bir çeşit yansımasıdır.

Sanatın yaratıcı yönünden hareketle gerçekleştirilecek olan "UNIART PROJECT" sanatla birleşmenin önemini vurgulamak için tarihi temelleri çok güçlü bir üniversite olan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından oluşturuldu. İngilizce evrensel anlamına gelen "universal" ve kelimesi üniversite ortamında ortaya koyulan bir proje olması ve sanatın evrensel değerine "university" kelimelerinin kısaltmasından oluşturulan "uni" vurgu yapması açısından seçildi. "Hayalini Paylaş" sloganı ile yola çıkan "UNIART PROJECT" evrensel düzeyde sanat bölümü öğrencilerini kolektif eserler yaratmaya davet etti.

Uluslararası nitelikteki UNIART PROJECT'te; yarısı bir üniversitede üretilen resimlerin kalan yarısı başka bir ülkeden başka bir üniversitede tamamlandı. Birbirini hiç tanımayan genç sanatçılar aynı resim kağıdı üzerinde buluşarak ve sanatın birleştirici gücünü keşfe çıktı. Böylece projede toplumların bütünleşik bir yapıda daha iyiyi üretebileceğine ve daha iyiye gidebileceğine vurgu yapıldı. Projede, sanatın insanlığı saran önemli bir bağ olduğu inancından hareketle Türkiye öncülüğünde, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi yürütücülüğünde ve Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde bu sanatsal bağın güçlendirilmesine katkı sağlamaya çalışıldı.

Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad no:121 Şişhane/Beyoğlu

Tarih : 22 Ağustos-15 Eylül 2017

     Diğer  Sergiler 

Eşikler
İstanbul’da Deniz Sefası
Osmanlı Sonrasında Devinen Şehirler
Sarsılan İmge
İntihal mi?-Hal mi?
Osman Hamdi Bey
Toprağın Mirası


Kelime:
 
Sergiler
Eşikler
İntihal mi?-Hal mi?
İstanbul’da Deniz Sefası
Osman Hamdi Bey
Osmanlı Sonrasında Devinen Şehirler
Sarsılan İmge
Toprağın Mirası
 
Temmuz 2018
 
Pzr
Pts
Sal
Çrs
Prs
Cum
Cts
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
    
       
Tarihi seç, etkinliği gör!..