Doğa Rutkay

Doğa Rutkay anlatıyor

Lise 1‘e geçtiğimden beri yalnız oturuyorum.
En büyük düşüm tiyatro.
Akrep burcuyum.
Kızlar beni sokakta çeviriyorlar...

Doğa hakkında bunları biliyor muydunuz?
Mehmet Ali Alabora’ya olan yoğun ilgiye şaşırdığını...

Doğa Rutkay anlatıyor
Lise 1‘e geçtiğimden beri yalnız oturuyorum.
En büyük düşüm tiyatro.
Akrep burcuyum.
Yılan hikayesini beğeniyor muyum...
Oyunculuğum -İlkelerim
Belirli duvarlarım var.
Gece hayatı insanı mahvedebilir..
1’den 3’e kadar say, 3’ten 1’e ters gel....

Köyden İndim Şehire
Ankara’dan İstanbul’a gelmek köyden şehre inmek gibi
Gece hayatı olan bir insan değilim
Bir sürü renk, bir sürü hayat var
Hobilerim Sporlarım ve Özel Zevklerim
Macera düşkünü hiç değilim
En büyük zevkim ata binmek
Frederico Fellini delisiyim

________________________________________________________________

30 Ekim 1978 Ankara doğumluyum. Ortaokulu Yükseliş Koleji’nde okudum. Sonra İstanbul’a geldim ve Özel Işık Lisesi’ni bitirdim. Bitirir bitirmez de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümüne girdim. Haziranda mezun oldum.

Ben ilkokul 3’teyken babam Ankara Sanat’ta bir oyun sahneledi. “Bir Halk Düşmanı” diye ve orada bana çok büyük bir rol oynattı. Orada hatayı yaptı işte, o rolden sonra benim oyuncu olacağım çok kesindi. O günden sonra bütün hayalim konservatuara girmek oldu.

Şansım yardım etti. ATV’de bir dizi projesine başladık. Ekimde gösterime girecek: “Günaydın İstanbul Kardeş”. İnsan ilişkilerini anlatıyor. Sevgi dolu, sıcacık, içinde aşk motifi olan bir dizi. Komedi unsurları çok fazla. Dizide ben sakar bir kız rolündeyim. Yürürken düşüyorum, kafamı çarpıyorum falan. Volkan Severcan benim nişanlım. Fakat her bölümde bir şekilde bahaneler bulup nişanımı atıyorum. Bir küsüp, bir barışıyoruz.

Dizide hukuk fakültesinden yeni mezun olmuş bir kızı canlandırıyorum. Adım Sadenaz. Mehmet Ali de bundan sonra herhalde Sadenaz’ın sevgilisi Memoli olarak kalıcam diye espri yapıyor.

Bu dizi benim herhalde bir-bir buçuk senemi alacak. Ama tutarsa ve sevilirse üç yıla çıkarmayı düşünüyor prodüktörümüz. O üç yılı şu anda garanti edemiyorum. Çünkü ben de büyüyeceğim ve sürekli aynı rolü oynamak bir yerden sonra beni de sıkmaya başlayacak mutlaka.

Bir de film projesi var. Çekimlerine ekim gibi başlayacağız.: “Şeytan Torbası”. Savaş Ay’ın senaryosunu yazdığı kendi hayatını, çocukluğunu anlattığı ve yine yönetmenliğini kendisinin yapacağı bir sinema filmi.

1965 yıllarını anlatan bir film olacak. Yer yer bir sirkte geçecek, turneye giden oyuncuları anlatan bir hikaye, ben de orada sihirbaz bir adamın asistanını oynayacağım, çok keyifli bir rol. Önce Mehmet Ali Alabora’ya teklif götürüldü, benim sevgilimi oynaması için. Fakat o dönemde Mehmet Ali’nin dizisinin çekimleri başlayacağı için vakti olmayacağından vazgeçildi ve Beyaz’a sunuldu. Beyaz çok beğenmiş senaryoyu, henüz kesin değil ama büyük bir ihtimalle Beyaz oynayacak.

Röportaj: Pelin Ayan

Bu röportaj :9/10/2002 tarihinde yapılmıştır

 

Pencereyi Kapat