Pinhani

2006 yılında “İnandığım Masallar”la başlayan yolculukları, 2008’de “Zaman Beklemez” ile devam ediyor.

Müziğimiz patlamadı, daha çok sızdı…

Böyle diyor Pinhani üyeleri. Ve devam ediyor… “Müziğimizi duyurmak için özel bir çaba sarf etmedik fakat şarkılarımızı dinlemek isteyen insanlar için de bütün kanalları açık tuttuk. Böylece müziğimiz patlamadı, daha çok sızdı…”

Pinhani, kuzen olan Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer’in bir araya gelmesi ve Akın Eldes’in de gruba dahil olmasıyla birlikte 2006 yılında müzik piyasasına en baştan sağlam adımlarla ayak bastı.

Hami Ünlü ve Selim Aydın’la biraz daha büyüyen Pinhani ailesi bugün olduğu kadar gelecekte de adını Rock dünyasında önemli yerlere getirecek bir konumda.

Kendilerinden çok şarkılarının ünlü olmasını istemiş Pinhani. Zaten asıl kalıcılık da bu değil midir? BIGGLOOK ailesi olarak PİNHANİ'ye başarılar diliyoruz. Yolunuz açık, başarılarınız çok olsun…

________________________________________________________________

Öncelikle grup elemanlarınızı tanıyabilir miyiz? Bu zamana kadar grup üyeleri içinde bir değişiklik oldu mu?

Sinan Kaynakçı - Vokal, Gitar, Üflemeliler
Zeynep Eylül Üçer - Bas
Akın Eldes - Gitar
Hami Ünlü - Davul
Selim Aydın - Gitar, Klavye
Selim ilk albüm kayıtlarında yurt dışındaydı, albüm çıkmadan hemen önce bize katıldı.

Konserlerinizde size eşlik eden başka sanatçılar olduğunu biliyoruz. Bu sanatçıların kimler olduğundan bahseder misin?

ZEYNEP: Cem Aksel ve Demirhan Baylan fırsat buldukça bizimle birlikte çalıyor. İkinci albümde trompet çalan Can Ömer Uygan hemen hemen her konserde bize eşlik ediyor. Ayrıca Ceyhun Kaya, bazı konserlerde üflemeli enstrümanlarda bizimle birlikte çalıyor.

Grup üyeleri dışında sizinle çalmak isteyen en azından konserlerinizde size eşlik etmek isteyen sanatçılar oluyor mu? Ya da Pinhani’ye eşlik etmesini istediğiniz sanatçıları siz mi davet ediyorsunuz?

SİNAN: Türkiye’de çok sayıda değerli müzisyen var. Akın Eldes ve Cem Aksel’de bu müzisyenlerin en önemlileri arasında. Onlarla birlikte çalmak bize şüphesiz çok şey öğretiyor. Biz sonuçta yeni bir grubuz ve bu işin henüz başındayız. Bu nedenle kendimizi geliştirmemize katkıda bulunacak her müzisyenle sahnede birlikte çalmayı isteriz.

Röportaj: Emel Aslantaş

Bu röportaj :9/12/2008 tarihinde yapılmıştır

 

Pencereyi Kapat