şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Lacivert

Boğazı’nın en romantik manzarasına eşlik eden, alabildiğine lacivert bir deniz
Günbatımında...
Gün ortasında...
Özel zamanlarda Lacivert...
Yüzyıllardır bolluğun ve bereketin simgesi olmuş Akdeniz Mutfağı'nın seçkin lezzetleri, İstanbul boğazının en romantik manzarasıyla bütünleşiyor. Lacivert Restaurant, tarihi bir boğaz yalısında, yaz aylarında olağanüstü bir rıhtımda, kış aylarında ise manzarayı içine alan yeni tasarımıyla, camekanlı sıcacık salonlarında, 1999 yılından bu yana hizmet veriyor.

Bugün "Lacivert Restorant"la bütünleşen Anadolu Hisarı'ndaki bu tarihi ikiz yalı, pek çoğumuzun aşina olduğu bir mekan. Geçmiş yıllarda, Yeşilçam'ın siyah- beyaz ya da renkli çok sayıda filmine ev sahipliği yapmış. Türkan Şoray'dan Filiz Akın'a, Yılmaz Güney'den Tarık Akan'a pek çok ünlü sanatçı, bu yalıda çevrilen filmlerde rol almış.

Lacivert Restaurant, sanatçı iki ortağın eseri; Fehmi Yaşar ve Önder Köse. Fotoğraf Sanatçısı Önder Köse aynı zamanda mekanın işletmeciliğini de üstleniyor.

Mevsime göre değişen mönüsüyle, yılın tüm zamanlarında açık bir mekan. Yeşilin ve mavinin buluştuğu geniş bahçesi, bahar aylarından itibaren İstanbul boğazının bütün güzelliklerini sofranıza taşıyor. Servis öğle saatlerinde başlıyor ve gecenin ilerleyen saatlerine dek devam ediyor. Rıhtım barı, günbatımı saatlerinde aperatifler için romantik bir seçenek. DJ Canan'ın Lacivert'e özel hazırladığı müzikler ise gün boyu ambiansı tamamlıyor. .

Lacivert'in mutfağı ilk günden bu yana Executive Şef Hüseyin Ceylan'ın yönetiminde. Salonlarda genç, dinamik, deneyimli bir ekip görev alıyor; Ekibin başında Restaurant Şefi Cüneyt Yılmaz bulunuyor.

Lacivert Restaurant, sağlıklı Akdeniz mutfağının rafine tadlarını sunmanın yanı sıra, Türk Mutfağı'na da ayrı bir önem veriyor. Mutfağımızın klasikleri arasına girmiş lezzetleri (zeytinyağlılar, mezeler, börekler, tatlılar) her yeni mönüde ön planda tutuyor. Zaman zaman yabancı şefleri kendi mutfağına davet ederek, hem mutfak ekibine yepyeni bir dinamizm aşılıyor, hem de Türk mutfağı adına kazanç olabilecek yepyeni deneyimlere olanak tanıyor.

Önümüzdeki yıl, Lacivert Restaurant'ın 10. yılını hep birlikte kutlayacağız. Artık bir "boğaz klasiği" olan Lacivert'i İstanbul'un en iyi 10 Restauran'ı düzeyine taşıyan niteliklerini korumak ve geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Lacivert, her zaman yeni projelere açık!

Lacivert, 1999 yılında kuruldu. Dokuz yıllık bir geçmişi var. Türkiye'de yiyecek-içecek sektöründe, kalıcı işler yapmanın ne kadar çetin bir iş olduğunu bilerek çok çalıştık. Lacivert, bugün İstanbul'un ilk 10 mekanı arasında sayılıyor ve kalıcı olduğunu kanıtlayalı da epeyce bir zaman oldu. Bunda, kimisi kurulduğu günden bu yana bizimle birlikte olan, tüm çalışanların, özellikle de Executive Şefimiz Hüseyin Ceylan yönetimindeki mutfak ekibinin büyük payı bulunuyor.

Lacivert Restaurant'ın mönüsünün ana karakterini Akdeniz Mutfağı oluşturuyor. Bu eşsiz İstanbul manzarasında soframızda Akdeniz'den, Akdeniz'de ağırlıkla Türkiye'den, Türkiye'de özellikle boğaz'dan özgün lezzetler yer alıyor. Son üç yıldır, Lacivert olarak "mutfağımızı" geliştirmek yeniliklere ve farklı deneyimlere açmak için önemli adımlar atıyoruz. Bu çaba hem misafirlerimize, hem de Türk mutfağına daha iyi hizmet edebilmek amacını taşıyor.

Yeni deneyimlerin ilk adımı 2005 yılında atıldı. Fransa- Nice'de kendi adını taşıyan, Michelin yıldızlı bir restauranın da sahibi olan tanınmış Şef Cristian Plumail, Şefimiz Hüseyin Ceylan ile Nice'de kendi restauranında bir hafta çalıştı. Ardından biz, Plumail'i Lacivert'te kendi mutfağımızda ağırlayarak hem basına, hem de misafirlerimize açık bir gala yemeği düzenledik.

2006'da bu kez yine bir Akdenizliyi, İspanya- Barselona yakınlarında L'Esguard adında ödüllü bir restauranı bulunan tanınmış Şef Miguel Sancez Romera'yı Lacivert'e davet ettik. Şef Romera, mutfak ekibimizle bir hafta çalıştı. Özel bir mönü hazırladı ve ardından yine basına ve davetlilere özel bir gala yemeği düzenledik.

2007'de amacımız biraz daha farklıydı. İstedik ki Şefimiz Hüseyin Ceylan, Akdenizli şeflerle yaşadığı deneyimleri bizimle paylaşsın. Bu açıdan tercihimiz yine Cristian Plumail oldu. Bu hem Plumail'in ustası olduğu Provence mutfağının Hüseyin Ceylan'ın tarzına çok yakın olması, hem de Michelin yıldızlı bu usta şefin "aynı mutfağı bir başka usta şefle paylaşma" konusunda olağanüstü bir yaklaşım sergilemesi nedeniyleydi..."İki şefin düeti" başlığında bir mönüyle taçlanan bu çalışmanın özelliği, Türk mutfağına ait lezzetlerin Akdeniz'in başka bir ülkesinin, Fransa-Nice'in Provence mutfak geleneğinin süzgecinden geçerek yorumlanmasıydı. Hüseyin Ceylan ve Cristian Plumail; birlikte çalıştılar, birlikte yarattılar ve aynı tabakta sundular. Lacivert olarak büyük yarar sağladığımız bu çalışmanın, Türk Mutfağı'na da önemli bir katkısı olduğu düşüncesindeyiz.

Bizim yolculuğumuz yeni projelerle devam edecek. Herkese afiyet olsun.

Her pazar boğaz kıyısında, lezzetli bir sofrada...

Her Pazar, 11:00 – 14:00 saatleri arasında zengin açık büfe eşliğinde “kapalı gişe” upuzun kahvaltılara sahne olan Lacivert Restaurant'ın değişen brunch konsepleri, farklı lezzetleri keşfetmek için de bir fırsat. Ada lezzetleri, Yöresel Lezzetler, Sokak Lezzetleri, Komşu(Yunanistan) Lezzetler, Saraylı Lezzetler, İngiliz Kahvaltısı, Köy Kahvaltısı; bugüne değin hazırladığımız, ilgi gören brunch konseptleri arasında. Bugünlerde güney Akdeniz ülkelerinin sofistike lezzetleri Lacivert brunch'ın ana temasını oluşturuyor.

Yaz aylarında, rıhtımda, beyaz örtülü masalarda, bol güneşli, bol esintili; Kış aylarında rıhtımı aratmayan, camekanlı sıcacık salonlarında deniz gören masalarda yapılıyor kahvaltı... Pazar kahvaltısında "olsun" dediğiniz her şeyi açık büfemizde bulacaksınız, ancak çok daha fazlası var. Lacivert mutfağının usta olduğu hamur işleri ve tatlılar zengin çeşitleriyle sofranızda yer alırken, özellikle börekler dikkat çekiyor; Kol börekleri, su böreği, otlu börekler, kızartma börekler damak çatlatıyor. Pazar kahvaltısı için çeşit çeşit şerbet hazırlıyoruz. Hem lezzetli, hem faydalı şerbetleri yüzyıllar öncesinden süregelen geleneğimizin bir devamı olarak da görüyoruz.

Körfez Cad. 57 / A
Kanlıca İstanbul
Tel : 0 216 413 42 24
Fax : 0216 425 19 74
Web Sitesi: http://www.lacivertrestaurant.com

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.