şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Fener Lokantası

İstanbul'da balık yenecek yüzlerce mekan bulabilirsiniz, ama kentin ortasında, tarihi bir fenerin gölgesinde, denize sıfır konumda, mezeleri bahçesinde yetiştirilen organik sebzelerle hazırlanmış, zeytinyağı Ayvalık'tan getirilen, taşfırınında pişmiş taptaze ekmeklerin sıcacık sofranıza sunulduğu yerlerin sayısı fazla sayılmaz. 150 yıllık Yeşilköy Feneri'nin (Eski adı Ayastefanos Feneri) altındaki Fener Lokantası ise tüm bu güzellikleri çatısı altında birleştiren şık bir balık lokantası. Turizm İşletmesi Belgesi'ne sahip olan mekan Kızkulesi gibi İstanbul'un simgelerinden biri olmaya hazırlanıyor.

Fener Lokantası'nın 100 kişilik ana salon güçlü bir klima sistemiyle donatılmış.Salonun ses akustiği İtalyan malenyum plakalarla, zemin hijyeni de özel döşemeyle sağlanıyor.Bahçesi üzüm, elma, nar, şeftali, ıhlamur ağaçlarıyla gölgeleniyor.Özel bir film tabakasıyla kaplanmış camlı köşk,nefis manzarasıyla kış aylarında da konukların gözdesi.

Her gün 12.00 - 24.00 saatlerinde hizmet veren Fener Lokantası'nın spesiyalleri, fener balığından yapılan Fener Kavurma, Fener Güveci ve Kağıtta Levrek. Mekanın bonbon fasulyeden yapılan Sıcak Pilaki'si ve Ahtapot Salatası kendinden oldukça söz ettirirken, pazarları artık bir klasik haline gelen Türk kahvaltıları'nı siz de denemek isterseniz 09.00 - 12.00 saatleri arasında gerçekleştiğini söyleyelim.

Fener Mevkii
Yeşilyurt İstanbul
Tel : 0 212 662 70 70

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.