şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Giritli

Barba Giritli Balık Lokantası Cibali Haliç'te eskiden Tekel'in Tütün Borsası olarak kullandığı binada hizmet veriyor.

İşletmecileri aynı zamanda kuzen olan Fenerbahçe Botanic Garden'in kurucusu Barış Alıcıoğlu ve Bodrum Türkbükü'nün tanınmış lezzet ustası ve mutfak sihirbazı ünlü Giritli Şaban Güven. Galata Kulesi'nden Topkapı Sarayı'na Sarayburnu'ndan Haydarpaşa'ya uzanan eşsiz bir İstanbul panoramasına sahip olan Barba Giritli'nin balkonundan ve salonlarından bu eşsiz manzarayı doyasıya seyredebilirsiniz. Akdeniz mutfağından sentezlenmiş değişik lezzetler sunuluyor. Otlar Ayvalık, İzmir, Kastamonu'ndan, zeytin ve zeytinyağı Ayvalık, Girit, Rodos Adası'ndan, beyaz peynir Edirne'den çiroz ve lakerdası ise kendi yapımı olan Giritli Şaban balıklarını ise günlük olarak Beyoğlu Balık Pazarı'ndan tek tek seçiyor.

Barba Giritli'nin çatısı ise üç ana unsura dayalı; kalite, lezzet ve tazelik. Barba Giritli'nin müdavimleri tarafından en çok talep edilen spesiyaliteler ise Girit usulü peynir salatası, Girit usulü ahtapot ızgara, acı - ekşi soslu yengeç pane, krepte tarhun soslu deniz ürünleri, asma yaprağında sardalya, iskorpit kavurma, bal sirkesinde marine edilmiş kalamar ızgara, mantarlı ve ıspanaklı dil balığı filetosu, anasonlu hardallı levrek fileto, enginarlı fener balığı kavurma, elmalı ve tarhun soslu kılıç balığı ızgara, fındık ve safran soslu uskumru, yedi baharlı kalamar yahnisi, içinde taze mevsim meyvaları ceviz, fıstık, tarçın bulunan fırınlanmış tahin pekmez tatlısını sayabiliriz.

Barba Giritli'de alakart hizmet veriliyor. Gruplar ve iş yemekleri içinse beş ayrı menü sunuluyor. Her bir menünün içeriği ve fiyatları ayrı olarak tasarlanmış olup müzik yayını tamamen sohbete eşlik edilecek şekilde eski ve yeni Yunan müziklerinden derlenmiş. Barba Giritli'ye ulaşım ise kolay. Tepebaşı'ndan inip Unkapanı köprüsünden geçip sağa Eyüp yönüne döndüğünüzde takriben 100 metre ileride solda Kadir Has Üniversitesi'nin bitişiğinde dört katlı geniş binaya Barba Giritli'ye ulaşıyorsunuz. Mekanın otopark sorunu yok, kredi kartı geçerli.

Abdülezzelpaşa Cad. No: 3
( Kadir Has Üniversitesi Yanı ) Cibali - Haliç
Eminönü İstanbul
Tel : 0 212 533 18 66
Fax : 0 212 635 93 87

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.