şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Balıkçı İo

Balıkçı İo’da, balık ve meze yemenin keyfine, Deniz Kızı Eftelyalar, Roza Eskenaziler, Kostas Karnidisler, Rembetikalar eşliğinde varacaksınız...

Tarihi Cibalikapı’nın bir yanında meşhur Cibali Karakolu, diğer yanında ise Balıkçı İo yer alır. Balıkçı İo yepyeni ama sunduğu birbirinden leziz yemekleri, manzarası, atmosferi ve hatta İstanbul Boğazı’na, Haliç’e ve Bizans İmparatorlu’ğuna ismini veren mitolojik hikayeden aldığı “İo” adıyla, geçmişi günümüzde yaşatmaya istekli.

Aydınlatmalarından, zeminde kullanılan doğal taşlara, ahşap pencerelerinden, duvar mozaiklerine kadar bir çok ayrıntı geçmişteki orjinallerine sadık kalınarak yeniden canlandırılmış. Eski İstanbul ve Ege Mutfakları’nın incileri ise Balıkçı İo'da çoktan yeniden hayat bulmuşlar bile. Bunlardan bazıları balık pastırması, levrek mezesi, deniz lokması, sakızlı deniz börülcesi, falafel, topik, acuka, Ermeni pilaki, sebzeli balık köftesi, kaşıkta pazılı levrek, kalamar dolması, balık böreği, uskumru dolması ve en önemlisi işletme sahiplerinin kendilerinin hazırladıkları vişne likörü.

Taksim’den Şişhane yoluyla Haliç’e inip, Unkapanı köprüsünü geçer geçmez ilk sağa yani Eyüp yönüne dönerek Kadir Has Üniversitesi’ni solunuza alın. 200 metre kadar gittikten sonra ilk trafik ışıklardan U dönüş yaptığınızda, tam Balıkçı İo’nun önünde bulacaksınız kendinizi.

Kredi kartı kullanabileceğiniz ve park sorunu yaşamayacağınız bu yepyeni, güleryüzlü mekana vakit kaybetmeden uğramanızı öneririz.


Abdülezelpaşa Cad. No: 13
Cibali / Haliç
İstanbul
Tel : 0 212 533 62 66

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.