şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Papalina Balık Restaurantı

Ege Kıyılarından İstanbul’a bir lezzet serüveni; Papalina…Dünyada sadece Ayvalık Cunda adası civarında yetişen papalina balığını tatmak için oralara kadar gitmenize gerek yok artık.Çünkü adını bu balıktan alan Ataköy Marina’daki Papalina Balık her sene Temmuz ve Ekim ayları arasında çıkan Papalina balığını İstanbullulara günlük ve taze olarak getirip sunuyor..(Ayvalık müdavimlerinden Hülya AVŞAR ve bir çok ünlü sima bu kısıtlı dönemde papalinayı tatmak için Cunda’nın yolunu tutuyorlar). Ataköy Marina’daki Papalina Restaurant’ın mönüsü ege otlarından ve deniz mahsullerinden hazırlanan zeytinyağlı meze çeşitleriyle de oldukça zengin.Yine bu bölgeye has teneke tulum peyniri ve kalamata zeytiniyle tam bir gurme balıkçı iddiasında Papalina..

Restoranın sahibi tarafından özenle seçilip alınan mevsimin taze balıkları, boğazdaki restoranları imrendirecek şekilde sergilendiği balık mostrasından seçip sipariş verebilirsiniz. Deneyimli garsonlar hangi balığın hangi mevsimde daha iyi olacağını ve nasıl pişirileceği konusunda son derece bilinçli ve güleryüzlü.. Mostrada gözümüze çarpan ıstakozların ise Sema ÇELEBİ tarafından ülkemize getirilen besin değeri yüksek maine istakozları olduğunu öğreniyoruz. Gönlünü mutfağa vermiş ahçıbaşı Ahmet Usta şişte ızgara olarak tavsiye ediyor ıstakozları.. İkinci kuşak olarak bu mesleği yapan restaurant sahibi Erhan ECE titiz ve araştırmacı yönüyle Papalina’nın mönüsünü ve lezzetleri geliştirmeye devam ediyor. Uluslar arası İstanbul Turizm Fuarı kapsamında İstanbul’a gelmiş olan Atina’lı ünlü şef Saulis yılın belirli dönemlerinde Papalina mutfağında kültürler arası gastronomi workshoplarıyla mönüde yeni tatların gelişmesine katkı sağlıyor.

İstanbul’un en önemli yeme içme portallarından Gecce.com Gurme kurulu tarafından verilen mekan oscarları ödüllerinden "en iyi restaurant "ödülünü alması Papalina markasının sektörde doğru yolda olduğunu gösteriyor.Mekan denize ve yatlara nazır muhteşem konumuyla da bu ödülü gerçekten hakediyor.

Lezzetin Eğlenceyle Tamamlandığı Bölüm; PAPALİNA MEY

Papalina Balık Restaurant’ın alt katında yer alan Papalina Mey; restaurant, eğlence ve kalite kavramını bir araya getirerek meyhane anlayışına yeni bir yorum katıyor. Dünden bu güne rumca ve türkçe yorumlarıyla Özden ve grup Turkiko ile doyumsuz bir müzik ziyafeti sizleri bekliyor.

Ekalliyet mutfağının çok özel mezelerinden oluşan mönüsünde; yeşil tabağı, zeytin salatası, Girit usulü peynir ezme, tahinli köz biber Ermeni pilakisi, hardal otu ekşilemesi, işkembe mezesi, midye dolma, gumbilya favası, caciki, radika, Boşnak salatası, Kokina, Patata, Çerkez tavuğu, havuç tarator meze çeşitleri ile masanız donatılırken ardından gelen kıtır kabak, Arnavut ciğeri, şefin böreği ve papalina mini balıklar tabağının tadına doyamayacaksınız. Tatlı olarak gelen dondurmalı irmik helvası ise özel olarak tavsiye edilir. Papalina Mey, her türlü organizasyon davet ve toplantılarınıza alternatifli mönüleri ile ev sahipliği yapmaktadır.

Ataköy Yat Limanı
İstanbul
Tel : 0 212 560 12 70

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.