şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
BuzYaz

Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan İstanbul Boğaz’ının üzerinde yer alan tek doğal ada ( BuzYaz), 2004 yazında Geomim tarafından yapılan mimari düzenlemeyle bir eğlence adası haline getirildi.

Kuruçeşme sahilinden kalkan teknelerle adaya ulaştığınızda karşınıza çıkan merdivenler, sizi mevcut yapıların üzerine çıkararak önünüzde uzanan manzaraya ulaştırıyor. Havuz bölümüne ilerlediğinizde, dairesel formlarıyla göze çarpan oturma gruplarını, dikdörtgen masaların etrafında dizilen barı ve yiyeceklerin servise hazırlandığı açık mutfağı görüyorsunuz.

BuzYaz’ın en yüksek noktasında Fishmekan Balık Restoran’ı yer alırken, buzbar’a birkaç basamakla iniliyor.

İki farklı bölümden oluşan barın üst katında ince minderlerle bezeli ahşap banklar ve oturma grupları yer alırken; alt katta bulunan bar ve bar sehpaları mekanı tamamlıyor.

Turkuazdan, lilaya pastel tonlarda renkleriyle üstüste dizilmiş minderlerle oluşturulmuş puflar , yumuşak toplarla oluşturulmuş mini koltuk- puflar sadece buzbar da değil, kulüp localarında da kullanılıyor. Bu oturma grupları bar misafirlerine BuzYaz’dan Avrupa yakasını sakince seyretme imkanı sunuyor.

Kulüp barları, buzistanbul ve buzitalia restoranlarının bulunduğu ana eğlence mekanına inerken, Karadeniz’e devam eden Boğaz önünüze seriliyor.Boğazın eski yalılarından alınan ilhamla yastıklarda kullanılan altın renk ve platformlara boşlukta asılı hissini veren ince bant aynalar dikkat çekiyor.

Restoranlar 19.00’da hizmet vermeye başlıyor ve 24.00 itibarıyla son buluyor…

Bar ve gece kulubünün aktifliği ise 22.00 ile 04.00 arasında.

Kulüpteki herbiri farklı ölçü ve açılarda tasarlanan, eski müzik kliplerininin projeksiyonla yansıtıldığı hareketli plakaların altında, ilginç yansımalar ve renkli ışık oyunlarıyla eğlence sürüp gidiyor.

Mönüsü, içecek ve kokteyllerle, pizza, salata, sandviç, balık ve hamburger gibi seçeneklerden oluşmakta. Fıstıklı kebap , Doğu yöresinden getirilen etler ile hazırlanmakta, Balık köftesi hafif bir başlangıç olarak ilk tercihler arasında yer alıyor.

BuzYaz’a ulaşım Kuruçeşme Parkındaki iskeleden teknelerle herhangi bir ücret ödenmeden sağlanmaktadır. Teknelerin servis verdiği belirli saatler yoktur, tekneler sürekli karşıya geçiş yaparlar…

Galatasaray Adası
Kuruçeşme İstanbul
Tel : 0212 263 09 09

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.