şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Meditrina

Meditrina Ortaköy'de denizin üzerinde, bembeyaz örtülü masaları, nefis şarapları, güleryüzlü garsonları ile İtalyan Mutfağının en özel tatlarını sunuyor.

İtalyanlar’ın binlerce yıllık yeme içme geleneğini Ortaköy’e taşıyan bu yepyeni restoran, tarihi Fescizade binasının birinci katında, denizin üzerinde yer alıyor. Meditrina, bir uçta Boğaz Köprüsü ve Ortaköy Camii, diğer uçta ise Sarayburnu'na kadar uzanan etkileyici bir manzaraya hakim...
Uzun yıllar Da Mario'nun mutfağını başarıyla yöneten Sabit Arslan, Meditrina'nın menüsünü oluştururken yıllardır beğeni toplayan kum midyeli spagetti, marine edilmiş sıcak dana carpaccio gibi klasiklerinin yanı sıra, , rezene ve ricotta peynirli risotto , prosciutto, adaçayı ve fontina peyniri ile hazırlanan ve beyaz şarap sos ile sunulan süt dana madalyon ve sarımsak sosla marine edilmiş, kum midyeli ve safran soslu ızgara somon balığı gibi heyecan verici, yeni ve deneysel lezzetlere de imza atmış. Meditrina için yüksek kaliteli, taze malzemeler ve sızma zeytinyağı kullanarak sağlıklı lezzetler hazırlayan Arslan, menüyü üç ay süren bir çalışma sonunda oluşturmuş.


İtalya'dan getirtilen odun fırınında, sarmısaklı zeytinyağında marine edilmiş malzemeler ve yüksek ısı için özel olarak hazırlanan hamurla yapılan çıtır pizzalar içinden bufalo sütü mozzarellası, ahtapot ve domates ile hazırlanan Al Polipo, sadece Meditrina'ya özgü gurme tatlara bir örnek.
Hem yazlık hem de kışlık bir mekan olacak Meditrina Ortaköy'e yeni bir soluk getirecek. Mekanda müzik seçimi de fark yaratacak: nefis yemekler ve tadına doyulmaz şarapların keyfine romantik şarkılar eşlik edecek.


Salhane Sokak Fescizade Binası No.3 Kat 1
Ortaköy İstanbul
Tel : (212) 261 89 20/21
Fax : (212) 260 72 51
Web Sitesi: http://www.ristorantemeditrina.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.