şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Porte

Porte, İstanbul’un tarihi semtlerinden Cihangir’de modern bir İtalyan kafe-lokantası olarak müşterilerine Şubat 2004’ten bu yana bir hizmet vermektedir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Galata Bölgesi ve Taksim Metro İstasyonu’na yürüme mesafesindeki mekana, Sultanahmet’ten de tramvayla onbeş dakikada ulaşılabiliyor. Cihangir tarihi yarımadanın çarpıcı görüntüsüne hakim olması nedeniyle İstanbul’da yaşayan yabancılar tarafından özellikle tercih edilen bir semt. Porte bu bohem ve Avrupayi havaya modern ve şık kimliğiyle katkıda bulunan bir mekan olarak göze çarpıyor.

Porte kış aylarında iç mekanda 70 kişiye hizmet verebilmekte. Yaz aylarında dış mekandaki masalarıyla Avrupa’nın büyük şehirlerindeki sokak kafelerindeki atmosferi yakalayabileceğiniz ender yerlerden biri. Yeşilin hakim olduğu mekanda, dekorasyon incelikle seçilmiş aksesuarlarla tamamlanarak özel partiler için şık bir atmosfer yaratılmış. Lokantanın alt katındaki barında pırıltılı bir görüntü içinde gecenin geç saatlerine kadar her türlü içki, renk renk kokteyler alınabilmekte.

Porte’nin şefi İlker Afacan’nın hazırladığı leziz mezeler, gevrek pizzalar, herbiri sanat eseri görüntüsündeki salatalar, makarnalar ve mevsime göre taze balıklar, tadı damağınızda kalacak tatlılar sizi mekanın müdavimleri arasına katacak.

Personelinin mükemmel servisi, titizliği ve güleryüzü Porte’yi cazip kılan özelliklerinden bir başkası. Mekanda yemeklerden içeceklere, tatlılardan aksesuarlara, müzikten çiçeklere kadar her noktada ince bir zevkin ve yaratıcılığın izleri açıkça görülmekte.

Porte’de mum ışığında yiyeceğiniz büyüleyici bir akşam yemeği, samimi bir öğlen yemeği ya da sımsıcak bir kahvaltı damaklarınızda ve ruhunuzda değişik hazlar bırakarak anılarınızda özel bir yer alacak.

Mekanın spesiyaliteleri arasında pizzalar, Meuniere Soslu Levrek ve körili tavuk yer alıyor.

Akarsu Cad. No:23/A
Cihangir İstanbul
Tel : 0212 244 89 89
Web Sitesi: http://www.cafeporte.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.