şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Café Clémentine

Levent Penso’nun kurucusu olduğu Terranova Group’un, dekorasyon ve mutfağı ile modern Fransız cafe/restaurant anlayışının bir temsilcisi olan işletmesi Café Clémentine, Mayadrom Alışveriş Merkezi’nde 1 Kasım 2007 Perşembe günü açıldı. Avrupa yakasına bambaşka bir soluk getiren restaurant, İstanbulluların yeni ve gözde buluşma mekanı olmaya hazırlanıyor.

Mimari bir ofis olan ve kendi restaurantlarını tasarlayıp işleten Terranova Group’un kurucusu Levent Penso’nun ilk olarak 1998’de Çağlayan Homestore’da açtığı Clémentine, romantik ve genç tarzıyla Mayadrom Alışveriş Merkezi’nin yeni lezzet durağı olma özelliği taşıyor. Klasik Fransız çizgisi taşıyan Café Clémentine, kendine has tarzı ve ayrıntılı tasarımıyla Fransız stilini en iyi şekilde yansıtıyor.

Akşam saatlerinde, DJ performansının ön plana çıkacağı Café’de, yemekler de dekorasyon kadar iddialı. Değişik tatlar denemek isteyenler için biçilmiş kaftan olan Café Clémentine, uzun pazar kahvaltıları için de keyifli bir alternatif olacak. Menüsünde dünya mutfağından orijinal tatlara yer veren Café Clémentine, İstanbul’da hiç bir restaurantta olmayan yemekleri ve kokteylleri ile değişik tatlar denemekten vazgeçemeyen lezzetseverlerle buluşturuyor. Menüde özellikle tavsiye edilen yemekler arasında, Goulash çorbası, Farfalle lemoncello soslu ile Vodka penne de bulunuyor…

Yıldırım Göker Cad. 34335
Akatlar
Etiler İstanbul
Tel : 0212 352 31 22

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.