şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Badehane

Badehane kozmopolit Istanbul’un göbeğinde Tüneldedir. Çevresi camiler kiliseler sinagoglar Galata Mevlevihanesi ve Şehbender Tekkesi’yle dinler adasının ortasında ayrı bir mabettir.
Badehane’ye girmek şehrin bütün baskısını üzerinizden atmak demektir. Bir kere içeriye girdiğinizde bu mütevazi ama ünlü mekan sizi müziği müdavimleri ve odunlu sobasıyla sarıp sarmalar.


Badehane kadınların Istanbul’da gönüllerince eğlendiği erkeklerin de ‘dışlanmadığı’ nadir mekanlardandır. Badehane’nin menüsü hemen orada sizin için hazırlanan ev yemeklerinden oluşur.

Badehane’nin seçkin DJ’leri gecenizin en iyi şekilde geçmesi için etnik müzikten elektroniğe uzanan bir yelpazede leziz karışımlar hazırlarlar.

Badehane, canlı müzik alanındaki ünü Edirne ve Kars üzerinden eski ve yeni kıtaya ulaşmış fiziki alemle yetinmeyip internete varmıştır. Her Çarşamba canlı müzikle bunu beynelmilel kanıtlamış oryantalist fasılın rakipsiz mekanıdır.

Badehane görece küçük bir mekandır. Ancak müzik insanları sarmalayıp kıvama getirdiğinde, masa ayrımları, tanışıklık, yabancılık sınırları kalkar, Badehane büyür büyür ve müşterilerinin bar içi dahil her yerinde dans ettiği eşsiz kimliğine bürünür. Bu aura sabahın erken saatlerine kadar tünel ve civarını mıknatıs gibi kendine çeker.

Badehane gece ne kadar tutkulu ve hareketliyse gündüz de o kadar sakin ve huzurludur. E mekanın da bir dinlenmeye akşam için toparlanmaya ihtiyacı vardır. Günün bu saatlerinde öğrenciler işsizler ve sanat erbabı Badehanede yeni projelerini tasarlar ya da dedikodu yaparlar. Müzik derinden ve sakin Şişhane’ye doğru akar. Akşama doğru çevre ofis çalışanları iş yorgunluklarını bir tek atarak giderir, evlerine daha bir rahatlamış dönerler.

General Yazgan Sokak No:5 Tünel
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 249 05 50

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.