şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Urbanitas

Yeni Taksim Palace´daki dükkanda hummalı bir boya faaliyeti dikkatleri çekti önce. Hazırlıklarını kısa bir sürede tamamladı. Sonuç: Her aşk filminde muhakkak olması gereken bir kitabevi-cafe.

Urbanitas´ın sahipleri Şölen ve Fatih Yüksel çifti. Daha önce Mozaik adlı bir restoranları varmış. Geçtiğimiz Mart ayında kitapçılık yapmaya karar verip kolları sıvamışlar. Fizibilite çalışmaları ve hazırlıklar Mart-Eylül arasında tamamlanmış ve sonuçta da yaklaşık 18 bin kitaba ev sahipliği yapan Urbanitas açılmış.

Aradığınız kitabı depolarından 3 saat içinde getirtebiliyor, eğer baskısı tükenmişse sahafları araştırıyorlar. Fatih bey, mutfakta da aktif rol oynuyor, özellikle tatlı çeşitleri üzerine kafa yoruyor. Yalnız burada önemli bir not düşmemiz gerek, Şölen Hanım kafede sigara içilmesine karşı. Kitap kokularının, kek kokularına karıştığı bir yerin duman altı olmasını istememesini anlayabiliyoruz ama yine de bunun bir risk olduğunu kabul etmek gerek.

Urbanitas´ın dekorasyonu son derece sıcak, geçerken içeri mutlaka bir göz atmak istiyor insan.

Beyoğlu´nun ne yazık ki çoğu süpermarket havasında ve kalabalığında olan kitapçılarından uzakta, ´yeni çıkanlar´a göz atabilmek lüks bu şehirde. "Fotoğraf makinesi almak istesem kitapçıda işim ne, bir DJ kabini eksikti, bu kasadaki kuyruk yarın biter mi acaba?" şeklindeki takıntıları paylaşıyorsanız sizi de Urbanitas´a alalım. Burada huzur kaçıracak tek şey güzel havalarda balkonda yer kapma telaşı olacak gibi.

İnönü Cad. No: 25
Gümüşsuyu İstanbul
Tel : 0 212 251 39 60

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.