şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Lokal

Lokal, trendy olan herşeyden kaçınılarak hazırlanmış çok özel ve rahat bir yer. Tüm sokağın sahibi konumundaki mekan, Beyoğlu'nun kalabalığından kaçıp sakin bir yere sığınmak isteyenler için tasarlanmış gibi…

Hint ve Tayland yemekleriyle hazırlanan mönü, farklı ama tanıdık lezzetlerden oluşuyor. Lokal mevcut mönüsüne şu yeni lezzetleri de ekledi: Ev yapımı peynirli tortilla ve salatayla sunulan domates soslu madalyon, taze mevsim sebzeleri ve yasemin pilavıyla servis edilen ve içeriği köri sosunda marine edilmiş bonfile dilimlerinden oluşan Panang Red Beef Curry, gorgonzola peynirli püreyle sunulan mantar soslu Lokal Steak ve sebzeli veya etli Tayland Pilavı.

Yaz için dışarıya ayrı bir mini bar da açan Lokal, burada serinlemek isteyen müşterilere hepsi taze meyvelerden yapılan alkollü ve alkolsüz kokteyller ikram ediyor. Ayrıca mini barın taze buz gibi limonatasının lezzetine diyecek yok.

Akşamları dışarıda, sokağın duvarına monte edilmiş projeksiyondan her akşam kaliteli ve farklı filmler gösteren Lokal'de, müşterilerin getirdiği ve mekan tarafından da uygun görülen özel video kayıtları veya filmler de gösterilebiliyor.

Sadık müdavimlerini ve yabancı misafirleri ağırlayan Lokal'in İranlı işletmecisi Mojgan Hanım, kısa bir süre sonra mönüye İran yemeklerinin de katılacağını söylüyor. Lokal ayrıca daha pahalı ve lezzetli olan İran safranı kullanıyor. Malzemeler Uzak Doğu'dan ve İran'dan geliyor.

İstiklal Cad. Müeyyit Sk. No:5/7
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 245 57 44

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.