şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Ume

Caddebostan´a tezgah açan şirin mi şirin bir lokantadayız. Ume, Başak Tanrıverdi ve Zen Şiro adlı Japon şefin ortaklaşa kurduğu bir Uzakdoğu restoranı. Kapısından içeri bakıp girmeye korktuğumuz, ritüellerini sıkıcı bulduğumuz Uzakdoğu mekanlarının havası yok burada, kendi halinde bir Japon büfesi diyebiliriz. Yüzü gülen Japon´un lezzetleri oldukça iddialı ve merak uyandırıcı.

İsmini Japon kültüründe baharı ve güzel başlangıçları simgeleyen erik ağacı çiçeğinden alan Ume, Caddebostan'da açıldı. Ume'nin menüsü az ve öz çeşit olarak listelenmiş. Menü iki ana çeşit yemek üzerine kurulu. Japoncada uzun makarna anlamına gelen Ra-men ve elle sarılan külahta sushi Temaki.

Ra-men; başlangıç, çorba ve ana yemeğin bir tabakta toplanmış hali. Örneğin; menüden Cya - Syu - Men seçerseniz, soya soslu bir çorbanın içinde ince et dilimleri, yosun, pak - choy, kabak ve havucun altına saklanmış noodle geliyor. Ra - men'in deniz mahsullüsü, piliç kıymalısı ve teriyake soslusu var.

Ume vejeteryanları da düşünmüş. Sebze ile yapılmış birçok seçenek bulabiliyorsunuz. Yemeklerin yanında içeceğiniz zencefilli limonata, günlük antioksidan ihtiyacınızı da karşılamış oluyor.

İskele Sok. No: 17/4
Caddebostan İstanbul
Tel : 0 216 369 15 84

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.