şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Topaz

İstanbul’un yeni ve klasik olmaya aday “Fine Dining Restaurantı” Topaz’dan özel bir sunum..Kısa sürede İstanbul’un vazgeçilmez mekanları arasına girmeyi başaran Topaz Restaurant, yenilenen mönüsü ile kış sezonuna oldukça iddialı giriyor.

Her zaman iyi yemekle iyi şarabın buluşma noktası olan Topaz, kış sezonuna Avrupa’nın en seçkin restoranlarında uygulanan “Degüstasyon Menüleri” ile konuklarını ağırlayarak giriyor. Türkiye’de ilk defa uygulanan “Degüstasyon Menüleri”ne, Topaz’ın ödüllü şarap KAV’ ından birbirinden seçkin şaraplar eşlik ediyor.

Topaz’da Osmanlı ve Modern olmak üzere iki farklı degüstasyon mönüsü bulunuyor. Bu mönüler someliyer Alain Würsching tarafından eşleştirilmiş şaraplar ile de tadılabiliyor. Alain Würsching, Osmanlı menüsü için sadece Türk şarapları ile bir eşleşme yapmayı tercih ederken, Modern mönüde ise; gerek Fransız ve İtalyan, gerekse şarapta yeni dünya olarak adlandırılan ülkelerin (Şili, Avustralya, Güney Afrika) şaraplarını kullanıyor.

Osmanlı menüde; “Tarhana Çorbası Köfteli”, “Dolma (2 Çeşit) Domates, Kabak Çiçeği”, “Kıymalı Puf Böreği”, “Vişneli Yaprak Dolması Ilık”, “Izgara Kuzu Sırtı, patlıcan beğendi, naneli soğan çeşnisi ve isli firik bulgur pilavı” ve “Afyon Kaymaklı Ekmek Kadayıfı”. Modern menüde ise; “Enginarlı Kuşkonmaz Çorbası” , “Dülger Gravlax kırmızı pancar püresi, naneli kiwi sos”, “Izgara Ahtapot trüf yağı, Mercimek fava”, “Mangolu Kaz Ciğeri, karamelize gümüş soğan”, “Dana Yanak Izgara, porçini mantarlı patates”, “Kumkuatlı Krem Brule”

İstanbul’un ilk 5 restaurantı arasında yer bulan Topaz, zengin şarap KAV’ ı, menüsü, dekorasyonu, kaliteli hizmeti ve eşsiz Boğaz manzarasının görkemi ile İstanbul’un yeni ve klasik olmaya aday “Fine Dining Restaurantı” olma yolunda hızla ilerliyor. Restaurant – Lounge – Bar olarak hizmet veren Topaz’ın özel şarap KAV’ ında 140 çeşit şarap bulunuyor. Bu şaraplardan 35’i ise kadehte servis ediliyor. Şarap açısından iddialı bir restoran olan Topaz’ın KAV’ ını ise Fransız someliyer Alain Würsching yönetiyor.

İnönü Cad. Ömer Avni Mahallesi No: 50
Gümüşsuyu İstanbul
Tel : 0 212 249 10 01
Web Sitesi: http://www.topazistanbul.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.