şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Pitti Teras Restaurant

Anemon Galata Otelin Teras katında, mum ışığıyla aydınlatılan Haliç ve Boğaz manzaralı etrafı camla kaplı, Hürriyet Gazetesi tarafında Cuma ekinde en iyi kışlık Teras olarak seçilmiş, ise Sabah Gazetesi tarafından Evlenme Teklif edilecek mekanların Kare Asında yer alan unutulmaz bir restaurant. Kendinizi eski İstanbul manzarasıı ve tarihi camilere elinizle değecek kadar yakın hissedeceğiniz restaurantta Türk ve Dünya mutfağında seçkin lezzetlerde sizleri beklemekte. Ayrıca öğle saatlerinde misafirlerinizi ağırlayabilir yada öğleden sonra iş yorgunluğunuzu atmak için içki içmeye gidebilirsiniz.

Yaz ayları itibari ile teras balkon kısmında açılan restoranda özellikle geceye doğru muhteşem boğaz manzarasını içkinizi yudumlayarak seyredebilirsiniz. Yemek Saatlerinde daha çok Fransızca, İspanyolca ve Latin ağırlıklı müzik saat 22:30’dan sonra daha hızlanarak hafif bir House müziğe dönmektedir. Özellikle havalar ısındıktan sonra açık balkon kısmı saat 23:00’dan sonra hafif hareketli müzik eşliğinde içki için çok uygun. Restaurantta özel gruplar, nişan veya düğün yemekleri için set menu alternatifi mümkün. Her gün sabah kahvaltısı açık büfe olarak saat 06:30-10:30 arasında servis ediliyor, brunch hizmeti ise özel gruplara rezervasyonlu olarak verilebilmektedir.

Şefin Tavsiyesi:
Hardallı Sos ve el yapımı patates kızartması ile Tavada Antrekot Suda mozzarella, domates ve taze fesleğen soslu Caprese Votka, kanyak ve likör ile tatlandırılmış Kahveli Kestane Büyüsü

Nasıl Gidilir:
Şişhane'den Galata Kulesine doğru geldiğinizde meydanın hemen sağında yer alıyoruz. İstiklal caddesinden geliyorsanız şayet, tünelin solundan aşağıya doğru yürüdüğünüzde yolun sonunda sağa saptığınızda Galata kulesini ve hemen sağ tarafta otelimizi göreceksiniz.

Müzik: Cd’den bant yayını ile yemek saatlerinde İspanyolca, Fransızca ve Latin müzikleri, öğleden sonra cd den soul ve smooth jazz.

Dekorasyon:
Tavanının ve duvarlarının cam olmasından dolayı İstanbul'un sonsuz gece mavisinde, boğaz'ın, Haliç'in(eski İstanbul’un) ve Galata Kulesi'nin büyülü ışıkları altında romantik bir ortam sunuyor. Kış aylarında lapa lapa yağan karın, bardaktan boşanırcasına yağan yağmurun altında keyifle içkinizi yudumlayabilirsiniz.


Bereketzade Mah.Büyükhendek Cad.
No:5 Kuledibi
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0 212 243 90 16
Fax : 0 212 292 23 40
Web Sitesi: http://www.pittiterasrestaurant.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.