şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
L’Entrecote de Paris

Nişantaşı’nın merkezinde açılan City’s Alışveriş Merkezi’nin içinde, 5. katta yer alan dünyaca ünlü bir Fransız restaurantı olan L’Entrecote de Paris; hem menüsüyle hem de dekorasyonuyla oldukça ilgi çekiyor.

Fransa’da popüler olan restaurantın Türkiye ayağı, firmanın ortakları Serhat Bilgili ve Mehmet Hasbutçu tarafından açılıyor. Restaurantın alt yapısı, inşaat ve dekorasyonunu yıllardır projelerde beraber çalıştıkları Şafak Demiryol, Ada İnşaat gerçekleştirdi. Restauranta girerken Fransız stili ağır, şık ipek perdeler sizi karşılıyor. Her bir duvar ve tavan İtalya’dan özel olarak getirtilen farklı duvar kâğıtlarıyla kaplı. İçinde gerçek sanat eserlerinin sergilendiği 4 adet niş ise dekorasyonun en çarpıcı bölümü. A-Sanat ile işbirliği yapılan bu minik sanat galerisinde, eserler belirli frekanslarla değişecek.

Antrekotun ön planda olduğu menüden başta L’Entrecote menü olmak üzere, 9 ayrı çeşitte salatayı, cheese plate, soğan çorbası gibi aperatifleri, New York steak, T-Bone steak, Lamp Chops gibi et seçeneklerini, creme brulee, chocolate souffle, L’Entrecote special gibi tatlı seçeneklerini sayabiliriz. Paris’teki L’Entrecote Restaurant’tan antrekot sosun 10 yıllık isim ve kullanım hakkı alındı ve şimdi deTürkiye’de antrekot severlerin beğenisine sunuluyor.

İthal şaraplar da Fransız, İtalyan, İspanyol, Şili, Kaliforniya, Güney Afrika, Avusturalya, Arjantin, Yeni Zelanda seçenekleri ile hizmet verecek olan restaurantın şarap menüsündeki çeşitlilik de oldukça dikkat çekici.

100 kişiye hizmet verebilen L’Entrecote de Paris’in hizmet saatleri ise 12.00 ile 02.00 arasında. Ayrıca City’s’in 750 araçlık otoparkı da mevcut. İstanbul’da L’Entrecote de Paris ile Fransız atmosferini yaşamak için…

City’s AVM Teşvikiye Cad. Kat.5 No.501
Nişantaşı İstanbul
Tel : 0 212 373 26 00

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.