şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Moreish Restaurant & Bar

Moreish Restaurant & Bar; Kasım 2007’de Meşrutiyet Caddesi üzerindeki 200 yıllık tarihi Fransız “Passage de Petit Champs” pasajında bulunan NuPera binası içinde, her ikisi de şef olan Coşkun Uysal ve Esra Muslu ortaklığında açıldı.

Coşkun Uysal Londra‘da Leith’s Food And Wine School’da eğitimini tamamladı. Eğitimi sırasında Avrupa’da River Cafe , Jamie Oliver’s Fifteen ve The Savoy Hotel gibi iyi bilinen restaurantlarda ve Melbourn’da çeşitli fine dining restaurantlarında farklı şeflerle çalıştı. Hala faal olarak The House Cafe’nin mutfak koordinatörü olarak görevini sürdürmekte.

Esra Muslu Avustralya’da aşçılık eğitimini tamamladıktan sonra, Melbourn şehrinin önemli restaurantlarında çalıştı. Daha sonra İstanbul’a dönerek The House Cafe’de Coşkun Uysal’nın yardımcı şefi olarak görev yaptı.

Bir yemeğin tekrar yenme isteği uyandırması anlamına gelen Moreish; Mikla Guard mimarlık ofisi imzasını taşıyor ve 28 kişilik oturma kapasitesine sahip. Sahiplerinin yurt dışında edindikleri tecrübeler karışımı ile ortaya çıkan deneysel, özgün ve yaratıcı tatlar sunuyor. Menüde yer alan tatlardan bazıları başlangıç olarak; Deniz Tarak – Sülünes, Foie Gras – Armut, Camembert – Vişne; ana yemek olarak Lagos – Chorizo, Isırgan – Gorgonzola, Kuzu – Gnocchi ve tatlı olarak; Çikolata – Gülsuyu, Armut – Rokfor.

Pazar günü hariç her gün 12:00 – 15:00 saatleri arası öğlen yemeği servisi ve 18:00 – 24 :00 saatleri arası akşam yemeği servisi veren Moreish’de hafta sonları ise akşam yemeği sonrası yine şeflerin hazırladığı gülsuyu margharita, blackberry mojito, satsuma martini ve kir royal gibi farklı kokteyller yudumlanırken dj eşliğinde eğlenceye devam ediliyor.

Moreish ayrıca şirketler ve küçük guruplar için hem kendi mekanında hem de dışarıda catering hizmetleri veriyor.

Tepebaşı Meşrutiyet Cad. No:67
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 245 91 46
Web Sitesi: http://www.moreishrestaurant.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.