şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Fratelli La Bufala

Fratelli La Bufala – İstanbul; geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli tuğla pizza fırınından “İtalyanların pizza yemeğe gittiği, gerçek Napoli pizzası” nın yanı sıra; yüzde yüz manda sütünden yapılmış “gerçek mozzarella peyniri”, manda eti, sığır eti, salam, el yapımı makarnalar, Türkiye’den Çanakkale domatesi gibi özel üretim sebzeler, manda sütü kremasından elde edilen tatlılar, Napoli kahvesi, peyniri ve özel Napoli şaraplarından oluşan mönüsü ile sağlıklı ve lezzetli “Akdeniz Tipi Beslenme” çizgisini Türk lezzet severlerle paylaşıyor.

Napoli’de Pizzacı Olunmaz, Doğulur…

Pizzanın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli’de 300 yıllık mutfak kültürü doğrultusunda yapılan pizzacılık, ustadan çırağa geçen bir gelenek. Dünyanın tek pizzacılık okulu ise Napoli’de bulunuyor. Fratelli La Bufala’nın dünya genelinde tüm restaurantlarında “babalarından veya ustalarından el almış” 5. nesil Napoli’li pizza ustaları çalışıyor. Tüm “Fratelli La Bufala” restaurantlarında olduğu gibi, Fratelli La Bufala – İstanbul’da da Napolili pizza ustası daimi olarak görev yapacak.

“Bufala Kardeşler”; Giuseppe, Antonio ve Gennaro La Bufala, Napoli’nin Eboli Kasabası’nda doğdular.

Mozzarella üreticisi babalarının ani ölümü üzerine, aile işine devam etmek ya da yeni bir ufka doğru yelken açmak arasında zor bir kararla baş başa kalan kardeşler, tüm varlıklarını satıp gelirini eşit paylaştıktan sonra göçmen olarak yeni bir hayata doğru yol almayı tercih ettiler.

Tüm hayali bir restaurant açmak olan “Pippo” lakaplı ağabey Giuseppe, New York’a gitti ve bir İtalyan lokantasında pizzacı olarak iş buldu.

“Toto” olarak tanınan Antonio, Madrid’e giderek bir flamenko dans okulu açtı.

En küçükleri olan Gennaro ise; hayatında hiç resim yapmamış olmasına rağmen hep hayalini kurduğu ressam olma hayalini gerçekleştirmek ve kendini resimde geliştirmek üzere gittiği Paris’te bir otoparkta gece bekçiliği yapmaya başladı.

Seneler sonra, şansı yaver gitmiş olan “Pippo”yu New York’ta bir pizza restoranı açmış buluyoruz. “Toto”da Madrid’in en büyük pizza restoranının sahibi olarak karşımıza çıkıyor. Kendini resimde geliştirmiş olan Gennaro da Milano’da pizza restoranı açmaya karar veriyor.

İki büyük ağabey kurdukları ortaklıkla baba birliğine tekrar dönüyor ve şirketlerinin ismini “Fratelli La Bufala - FLB” olarak belirliyorlar. İki kardeş, Tokyo’da açtıkları ve büyük sükse yapan pizza restoranlarının ardından hep özlemini çektikleri memleketlerine, Campania’ya geri dönme kararı alıyorlar. Bu karar ve sonrasında 3. kardeş olarak Gennaro’nun da ortaklığa dahil olmasıyla, Fratelli La Bufala restaurantları Napoli’den 4 kıtaya yayılan, İtalya’nın en büyük Pizzacı Grubu haline geliyor.

Bu arada; resim sevdası devam eden Gennaro’nun resim çalışmalarını tüm FLB restoranlarında görmeniz mümkün.

İstanbul’un dünyaca ünlü ödüllü proje Levent Loft’taki mekanında modern, sıcak ve yalın bir dekorasyonu bulunan Fratelli La Bufala’da duvarlara; Ressam Gennaro La Bufala tarafından İstanbul’un ruhunu, Fratelli La Bufala’nın tarihi ve marka içeriğini yansıtan mekana özel resim çalışmaları hazırlanıyor. Bu özel çalışma tüm dünyadaki Fratelli La Bufala restaurantlarında dekorasyonun değişmez parçası olarak uygulanıyor.

Levent Loft – Büyükdere Cad.
No:201
Levent İstanbul
Tel : 0212 325 54 11

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.