şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Bab-ı Hayat Osmanlı Mutfağı

Baharat Kokularının arasından gelen lezzet “Bab-ı Hayat”

Bab-ı Hayat Mısır Çarşısının enfes baharat kokularıyla soluyarak ulaştığınız bir mekân. İçeri girdiğiniz andan itibaren tarih ve sanatı içinize çekiyorsunuz burada. İçeri ilk girdiğinizde sizi Altın yol Osmanlı armasıyla selamlıyor. Hemen yanında Ocaklı Sofa’yı görüyorsunuz Rumi Motifler altında muhteşem bir atmosfer. Burada VIP hizmet alabiliyor olmanızın yanı sıra her türlü toplantı ve organizasyonunuzda kullanabiliyorsunuz. Kubbealtı’na geldiğinizde rengârenk çarpıcı işlemelerle karşılaşıyorsunuz. Burada otururken kendinizi Topkapı Sarayında Sultan Muradın odasında gibi hissetmeniz içten bile değil. Kubbealtı’ndaki tüm işlemeler Sultan Muradın odasıyla birebir tasarlanmış. Ve en son yolculuk Çifte Kasırlara bu odada da sizi çintemani süslemeleri ve altın varak İstanbul işlemelerinin yanında çiniden yapılmış İstanbul gravürleri selamlıyor. Sanat ve tarihle buluşan bu 4 oda toplamda 150 kişiye hizmet veriyor.

Dekorasyon ve tatlarıyla bütünleyen mekânın sahibi ise Metin ÖZTÜTÜNCÜ, 1978 yılından beri Haseki kapısında fast food olarak hizmet veren Öztütncü 2007 yılından itibaren Bab-ı Hayat yılından itibaren Bab-ı Hayat la restaurant müşterilerine de hizmet vermeye başlamış. Haseki Kapısındaki Fast Food’un içinden ulaştığınız bu mekân 2 senedir Osmanlı Mutfağı hayranlarına hizmet veriyor. Osmanlı tatlarını birebir müşterilerine sunuyor. Özellikle turistlerin hayran kaldığı bu mekân pek çok yabancı gazete ve dergiye de haber olmuş. Bab-ı Hayat restaurant dışında mimari yapısı ve dekorasyonuyla bir nevi kültür elçiliği de yapıyor turistlere.

Osmanlı Mutfağının yanı sıra Türk mutfağından da lezzetler sunan mekân öğle saatlerinde açık büfe ev yemekleri de yapıyor. Musiki müzik eşliğinde tarih kokan sanat kokan bir yemek istiyorsanız kesinlikle Bab-ı Hayat’ı tercih etmelisiniz.

Yeni cami Cad. N:39/47 Mısır Çarşısı Haseki Kapısı
Eminönü İstanbul
Tel : 0212 5207878

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.