şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Cenova Restaurant

tarihin gizemli tadları

Cenova Restaurant, M.S.1314 yılında Cenevizliler tarafından inşa edilmiş, İstanbul'un en eski binalarından birinde hizmet vermektedir. Binamızın özgün adı Palazzo Comunale yani Halk Sarayı. Bina inşa edildiği dönemde bir saray kompleksi olarak kullanılıyordu ve 3 bölümden oluşmaktaydı: Podestanlık Makamı , Mahkeme Salonları ve Deniz Ticaret Odası. Cenova Restaurant, Cenevizlilerin kullandığı dönemde Deniz Ticaret Odası olan bölümde bulunmaktadır.

Bu tarihi yapının bir önemi de birebir aynısının Cenova Limanında yer almasıdır. Binanın özgün mimarisine zarar verilmeden yapılan restorasyon çalışmaları sonucunda mekanımız halen görselliğini ve tarihi dokusunu korumaktadır.

cenova lezzeti

Mekanın yüksek tavanlı yapısı ve taş duvarları kusursuz bir ambians yaratırken, samimi bir ortamda, şahane bir eğlence vaadediyor. Hafta sonları canlı fasıl programı olan mekanda, hafta içi günlerde farklı müzik türlerine özel gecelerimiz oluyor. Ayrıca gruplara özel partiler, nişan, nikah yemekleri, iş toplantıları düzenliyoruz. Canova Restaurant'a grup olarak geldiğinizde isteğinize uygun müzik türünü seçebilme imkanına da sahipsiniz.

Restaurantımızda fix menü uygulamaları da çeşitlilik göstermekte. Tavuk, et ya da balık menülerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerimizde a la carte menümüzle hizmetinizdeyiz. İzmir, Urla'lı şefimizin Ege ve Türk mutfağından spesiyallerini denemeniz, tarihi dokuyu hissetmeniz ve dilediğinizce eğlenebilmeniz için sizi Cenova Restaurant'a bekliyoruz.

Bereketzade Mah. Kartçınar Sok. No:16
Galata
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0 212 244 11 11
Web Sitesi: http://www.cenovarestaurant.com

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.