şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Efe Balık Restaurant

İstanbul’un en güzel sahili Yeşilköy Marina’da açılan Efe Balık Restaurant, kış aylarının gözde mekanları arasında yerini aldı.

Zengin içerikli farklı menüsü, itina ile hazırlanmış şık dekorasyonu ve eşsiz deniz manzarası ile Efe Balık, alışılmışın dışında bir tarza sahip. İşletmecilerinin Diyarbakırlı, aşçılarının ise Cunda Ada ve Bodrum’lu olması nedeni ile Doğu ve Ege kültürü sentezinin yansıtıldığı mekanda; birbirinden lezzetli balık mezeleri original halleriyle sofranıza geliyor.

Mevsimsel değişikliklere göre sürekli yenilenen Efe Balık’ın zengin menüsü, Ege’den gelen şefler tarafından hazırlanırken, nefis deniz ürünleri, sıcak – soğuk otlu mezeler (yeşil mutfak), balık alternatifleri ve nefis tatlı çeşitlerinden oluşuyor.

Deniz ürünleri ve mezelerin ağırlıkta olduğu menüde;“Kabak Çiçeği Dolması”, “Kurutma Patlıcandan Çömlekte Balık Dolması”, “Levrek Marin”, “Soya Soslu Uskumru”, “Patlıcanlı Mancana”, “Köpoğlu” gibi Ege ve Doğu tatlarının birleştiği mezeler bulunurken “Laos Lokumu”, “Güveçte Fırfır Karides”, “Fırında Şarap Soslu Ahtapot”, “Pazılı Levrek Sarması” ve “Payelle” ara sıcaklar arasında yerini alıyor. Menüde en çok ilgi görenler ise “Radika”, “Ebe Güveci”, “ Hardal Otu”, “Isırgan Otu”, “Civez” ve “Turp Otu”, gibi birbirinden leziz ve nadir bulunan otlar. “Fırında Kalkan Tandır”, “Tuzda Balık” ya da “Balık Kavurma ve Paneler” ise şeflerin özel sosları ve pişirme teknikleri ile sizlere sunuluyor. Menünün vazgeçilmez tatlıları arasında ise “Sıcak Dondurma”, “Sufle”, “Çikolatalı Şekerpare” ve Antalya’nın ünlü “Tahinli Kabak Tatlısı” yer alıyor.

Efe Balık’ın dekorasyonu da, en az menüsü ve muhteşem deniz manzarası kadar ilgi çekiyor. İlginç duvar kağıtlarından, midye kabuklu zemin döşemelerine, deniz görünümü veren lacivert ışıklandırmalardan, kullanılan gemici aksesuarlarına kadar her ayrıntının deniz atmosferi yarattığı mekanda mavi ve beyaz hakimiyetini sürdürüyor.

Nezih dekorasyonu ve Leziz menüsü ile Efe Balık’ın her katında buram buram deniz kokusu alacak ve kendinizi denizin ortasında hissedeceksiniz. Siz de İstanbul’dan Ege’ye kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız, Efe Balık’a muhakkak uğramalısınız…

Yeşilköy Mahallesi Rıhtım Caddesi
20/B Yeşilköy Marina
Yeşilköy İstanbul
Tel : 0212 662 22 13-15
Web Sitesi: http://www.efebalikrestaurant.com

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.