şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Mülkiyeliler Birliği Lokali

MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ İSTANBUL ŞUBESİ LOKALİ

Kuzguncuk’ta hizmet veren Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi Lokali işletmeciliğini yaklaşık 12 yıldır üstlenen DEM Gıda, dernek üyelerine ve kulaktan kulağa yayılan ününü duyarak gelen müdavimlerine samimi ve şık bir ortam sunuyor.

Mekânın özelliklerinden biri mutfakta işletmecisi gibi sadece bayanların çalışması. Bayanların titizlikle hazırladıkları lezzetli mezelerin malzemelerinin büyük bir kısmı işletmecisi Meriç Saraç'ın İznik'teki bahçesinden geliyor. Zeytinyağı ve zeytinler de yine İznik'in civar köylerinden temin ediliyor. Reçel ve turşu gibi ürünler ise mutfakta hanımlar tarafından yapılıyor. Kısacası bütün ürünler ev lezzetinde. Mezeler günlük taze yapılıyor. Masanıza gelen ılık zeytinyağlılarla karşılaşmanız mümkün.

Lokalin vazgeçilmez mezeleri arasında muhammara, Ermeni tarifiyle hazırlanan fava, mercimek köfte, zeytinyağlı dolma, közlenmiş patlıcan salatası, portakallı kereviz, mücver, hamsili börek, yaz aylarında deniz börülcesi ve bamya tava geliyor. Mezeler mevsimine göre değişiklik gösteriyor. Ana yemek olarak ise kömür ızgarasında yapılan et ve balık çeşitlerinin yanında, tavuk kavurma ve et sote gibi ürünlerden oluşan sade bir menü sunuluyor. Tatlı olarak her mevsim irmik helvası, kış aylarında yine Meriç Hanım'ın bahçesinden gelen malzemelerle yapılan kabak ve ayva tatlısı servis ediliyor.

Gerek arkadaş/aile yemekleri, gerekse baş başa geçireceğiniz bir akşam yemeği için keyifli ve sıra dışı bir lokal burası. Ayrıca 100 kişilik oturma kapasitesi ile grup yemeği ve kokteyl organizasyonları için uygun bir mekân. Akşam yemekleri dışında hafta sonları geniş bir kahvaltı da sunuluyor. Lokal çatısı altında hizmet veren mekânda fiyatlar ise Boğaz restoranları düşünüldüğünde oldukça uygun. Lokal’de Cuma ve Cumartesi akşamları sizin de kendinizi bir parçası hissettiğiniz 2 müzik grubu sahne alıyor. Eski ve popüler müziklerin seçkin örneklerini seslendiren müzisyenler sizi de sahneye davet edebiliyor.

Kuzguncuk İskelesi karşısında Boğaziçi Köprüsü ayağında yer alan Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi Lokali haftanın her günü saat 10:30 - 00:00 arası hizmet veriyor. Kalabalık gruplar için hafta sonu rezervasyon yapılması öneriliyor.

Çarşı Caddesi. No:10 Kuzguncuk
Üsküdar İstanbul
Tel : 0216 492 41 16
Fax : 0216 310 49 99
Web Sitesi: http://www.mulkiyeistanbul.org

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.