şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Cafe Peanut

2010 yılı Baharın ilk günlerinde, Beyoğlu’nda özel bir art cafe yaratmak için yola çıktık. Cafe Peanut’ ın oluşumunda aklımızda hep şu oldu; bir mekana gittiğimizde, ne bulmak, ne yemek, ne duymak, ne görmek istiyorsak, hepsini bir arada, tek bir çatı altında, mekanımızda sunabilme isteği.

Cafe Peanut’ ta önceliğimiz; menümüz ve sanatsal faaliyetlerimiz ile bağımsız bir mekanda fark yaratmaktır. Cafe Peanut etkinlikleri arasında; Şiir Günleri, Müzik Dinletileri, Workshoplar (Tiyatro, Karikatür, Ebru, Müzik vb.), Sohbet Günleri, İmza Günleri, İnteraktif Tiyatro Gösterileri yer almaktadır. Cafemiz etkinlikleri, Devlet Tiyatrosu Rejisörü Sayın Kazım Akşar’ ın danışmanlığında gerçekleştirilmektedir.

Sadece Cafe Peanut’ ta tadabileceğiniz yemeklerimiz arasında; Peanut Mantı, Cevizli Tulum Peynirli Erişte, Tavuklu / Vejeteryan Krep, Peanut Burger vb. birçok lezzet yer almaktadır. Menümüzde yer alan tüm köfteler ile mantımızın içi katkısız % 100 dana kıymadan, tarafımızca hazırlanmaktadır. Diğer yemeklerimizde ise, kendimizin yetiştirdiği ve mevsiminde toplanmış organik sebzeler kullanılmaktadır.

Cafe Peanut’ ta ağırlamaktan büyük keyif aldığımız misafirlerimiz arasında “Çölyak Rahatsızlığı” ve “Gluten Alerjisi” olan kişiler yer almaktadır. Peanut ailesi olarak, içimizde ve etrafımızda bulunan çölyak hastalarının veya gluten alerjisi olan kişilerin, bir cafeye gittiklerinde kahvenin yanında; kek, poğaça, kurabiye vb. ürünleri yiyememenin mutsuzluğunu yaşadıklarını gördük. Cafemizde bu mutsuzluğa son vermek istedik. Menümüzde yer alan birçok lezzetli yemeği Çölyak Diyeti için glutensiz halde sunuyor, dilerlerse kurabiye, poğaça vb. ürünleri paket olarak alabilmelerini sağlıyoruz.

Sizleri İstiklal Caddesi’ nde ama karmaşadan uzak bir yere, “Cafe Peanut” a bekliyoruz.

İstiklal Cad. Büyükparmakkapı Sok.
Özgayret Apt. No:1 Kat:6
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0 212 252 50 55
Web Sitesi: http://www.cafepeanut.com

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.