şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Nihat Usta

Nihat Usta; 1968 de Köfte Kokusu aşkıyla başlayan Bu hikaye İstanbul’da devam ediyor.

Trabzon’da en iyi köfteyi en lezzetli balığı nerede yersiniz sorusunun akla gelen ilk cevabı sizinde şuan söylediğiniz gibi Nihat Usta. 1974 yılından bu yana Trabzon’da hizmet veren Nihat Usta Forum Trabzon’dan sonra 3. Şubesini İstanbul’da Acıbadem Çamlıca Konaklarına açtı. Çamlıca Nihat Usta; Nihat Ustanın büyük oğlu Volkan Aydın’ın projesi olarak hayata geçirilen 2. Mekân. Volkan Aydın 2. Kuşağa yakışır şekilde tecrübeli, ileri görüşlü ve modern bir işletmeci anlayışına sahip. Babasının yolundan ilerleyen Volkan Aydın da babası gibi mesleğin çıraklığından geliyor.

İstanbul’a gelmekteki amacının İstanbul’un birkaç yerinde açılan ve kendileriyle kesinlikle bağlantısı bulunmayan ama Nihat Usta ismini kullanan mekanlardan rahatsızlığı. Madem İstanbul Nihat Usta’yı istiyor biz de onlara Trabzon’u getirelim diyerek yola çıkan Volkan Aydın İstanbul’da Karadeniz’in incisi olacak bu mekânı hizmete sokuyor.

Mekân Karadeniz’in yeşilliğine yakışır büyüleyici boğaz manzarasının en uç noktasında. Hem midenizi hem gözlerinizi doyuracağınız bu mekânın mutfağında Karadeniz’den ne arasanız buluyorsunuz. Kayganasından kuymağına, hamsi tavadan çıtlatmaya, saç kavurmadan çöp şişe, burmalı tatlısından, Laz böreğine, hamsili pilavından, levrek şişe, ve tabi ki en usta ellerden çıkan Akçaabat köfteye her damak tadına hitap eden mutfak Karadeniz mutfağının aynası olma özelliği taşıyor. Ayrıca mekan Trabzon usulü kahvaltısıyla da göz dolduruyor.

Bilenler iyi bilir Trabzon’da Köfte Nihat Usta’da yenir. Trabzon’a kadar gitmeyelim diyenler için artık İstanbul’da da en iyi köfte Acıbadem Nihat Usta’da yenir.

Acıbadem Cad. Rauf Paşa Hanı Sok.
No:29 Çamlıca Konakları
Acıbadem İstanbul
Tel : 0 216 339 00 61
Web Sitesi: http://www.nihatusta.com

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.