şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
A’pera Cafe & Brasserie

Lezzetleriyle sizi büyüleyecek olan a'pera, Asmalı Mescit, Tünel ve Şişhane'yi birbirine bağlayan merdivenlerin üzerinde yer alıyor. Tentelerinden çatal kaşıklar sarkan, tabelasına saplanmış şef bıçağı ile hemen dikkat çeken a'pera’ya adım attığınız anda tamamen eski Pera ve Galata’nın ruhunu hissedeceksiniz. Eskitilmiş tahta parkeler, ahşap sandalyeler, eski büyük koltuklar ile iç mekanın atmosferi oldukça sıcak. Ayrıca arka bahçesi bulunan restoranın bahçe duvarları Galata silueti ile süslenerek serin bir kaçış noktası hazırlanmış.

Kendinizi adeta evinizde hissedeceğiniz a’pera’ nın duvarlarını Suat Küçükaydın tarafından çekilen İstanbul fotoğrafları süslüyor. Sınırlı sayıda çoğaltılan bu özel fotoğrafları dilerseniz satın alabiliyorsunuz. Duvarlarında fotoğraf, tablo gibi sanat eserlerine yer vermeye devam edecek olan a’pera küçük bir sanat evi niteliğine de sahip.

Dünya mutfağı ağırlıklı olan menüsü içinde değişik aromaları ve taptaze yemekleri barındırıyor. Ekmekten tatlılara ve soslara kadar her şey a'pera’da yapılıyor. Elma kurusu ve rezene ile tütsülenmiş küçük sosisler ile başlangıç yapabileceğiniz ziyafetinize eşsiz lezzetli pizza, makarna ya da ustalıkla pişirilmiş iddalı etler ile devam edebilirsiniz.

a’pera’ nın etler konusunda usta olduğu haberi kulaktan kulağa yayılmaya başladı bile, artık hiç kimse Türkiye’ de biftekleri pişirmeyi beceremiyorlar diye yakınmayacak.a’pera’ da 28 ila 90 gün aralığında 78 nem ortamında özel dolaplarda dinlendirilmiş dry aged ve wet aged etler kullanılıyor ve tam kıvamında pişiriliyor.

Yemek sonunda enfes tatlılara mutlaka yer ayırın çünkü sizi bekleyen lavantalı Creme Brulee gibi bildiğiniz tatların yeni yorumları sizi şaşırtıp mutlu edecek.

Siz de iddalı lezzetleri ve değişik aromaları seviyorsanız a'pera tam size göre bir yer.

Asmalı Mescid Mah. Nergis Sok.
No:8
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 244 45 08

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.