şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Pipa

GERÇEK “NAPOLITAN” ARAMIZDA!

Concept Masters tarafından kurulan ve başarılı mimar Mahmut Anlar’ ın tasarladığı, Napoli doğumlu, ödüllü şef Enzo Carbone’ nin oluşturduğu iddialı mönüsü, sıcak ve davetkar ortamı ile yeni jenerasyon pizza pasta İtalyan restoranı, gerçek Napolitan PiPa, Nişantaşı’ nda.

Türkiye’nin ilk gerçek Napolitan odun-fırın pizzası... PiPa’ nın kurucu ortaklarından, aynı zamanda mutfak direktörü Napoli doğumlu, ödüllü şef Enzo Carbone önderliğinde hazırlanan mönüde Türkiye’ nin ilk gerçek Napolitan odun-fırın pizzaları dikkat çekiyor. Mönü hazırlanırken en büyülü tatlara ulaşmak için İtalya’ dan getirilen zeytinyağı ve Buffalo mozzarella, pasta yapımında kullanılan Martelli makarna dışında el yapımı makarnalar ve ekmekler, organik sebzeler kullanılıyor.

Büyük ve zengin porsiyonlarla servis edilen mönü seçenekleri arasındaki başlangıçlarda “Izgara yeşil kuşkonmaz, Scamorza peyniri ve siyah Norcia truf mantarı dikkat çekiyor. Domates soslu pizzalar, el yapımı makarnalar, domates sossuz pizzalar ve yine farklı lezzeti ile bir ilk olan “ızgara pizzalar” PiPa’ nın farkını gösteriyor. Tatlılar arasında bulunan “Nutellalı Pizza” ise şimdiden müdavimlerin favorisi... Yeni jenerasyon pizza-pasta İtalyan restoranı olan PiPa’ da isteyenler için günlük et ve balık spesiyaliteleri de bulunuyor.

Gündüz 12:00’ den gece 01:00’ e kadar kapıları açık olan PiPa, 23:00’ e kadar verdiği mutfak hizmeti, yemek servis kültürü, farklı ama samimi sunumları, üç katlı otopark avantajı, sıcak ve davetkar atmosferiyle Nişantaşı’ nın kalbinde keşfetmenizi bekliyor, karşılaşacağınız sürpriz sizi şaşırtacak!

Keşfedilmeyi bekleyen sürpriz...

Concept Masters, PiPa’ yı kurgularken “gizemli ve keşfetme duygusunu” öne çıkartan bir konseptle yola çıktı. Dolayısıyla mekanın esas kapalı alanını giriş, personel birimleri, tuvaletler gibi yan fonksiyonlarla ayırıp, mekanda ilerledikçe PiPa konseptinin ana dekoru olan ve yarı şeffaflıkla sergilenen gizemli mutfağın önünde ana salondaki izleyicilerine adeta selam veren, bir başrol oyuncusu olarak yerleştirilen Napoli’ den getirtilen pizza fırın ve de merkezdeki bar ile mekan  kurgusu tamamlandı. Ana salon hafif bir malzeme olan çelik konstrüksiyon ve camdan adeta bir kış bahçesi niteliğinde oluşturuldu. Otomatik olarak açılabilen şeffaf çatısı ve yan cam panelleri ile de bahar aylarından itibaren mekan, yaza merhaba diyebilecek bir nitelikte tasarlandı.

Mekanın ruhunu oluşturan çizgiler ve renkler, neşeli, dinamik, genç bir ambiyans yaratıyor…

Neşeli, dinamik genç bir ambiyans yaratmak için; mekanda girişten itibaren algılanan açık ama yarı şeffaf mutfak, siyah tuğlalar ve PiPa menü konseptine uyan sarı renk kullanıldı. Başarılı fotoğraf sanatçısı Sıtkı Kösemen’ in objektifinden çıkan görseller duvarlarda yerini aldılar. Ambiyansı güçlendirmek için ise trafik aynalar kullanıldı. PiPa’ da endüstriyel üretim gerektiren ürünler dışında tüm mobilyalar özel üretim... Ağırlıklı olarak yerel malzemenin kullanıldığı çelik ve ahşap işleri, malzemeyi en doğal halinde kullanmak ilkesiyle atölyelerde ve hatta çoğunlukla yerinde yapılan uygulamalarla tamamlandı.

Mekanın başrol oyuncusu olan ve pizzanın gerçek ruhunu taşıyan bir restoran için özel bir yatırım olan PiPa’ nın el yapımı pizza fırını, bu sanatın ailesinden öğrenmiş olan dördüncü kuşak sanatçı Napolitan fırın yapımcısı Michele Strazzullo tarafından tasarlandı ve inşa edildi.

Mekanın merkezinde güçlü bir enerji noktası yaratan, pek örneği görülmemiş şekilde pizza fırının önünde konumlandırılan “ada bar”, ergonomisi ile hem yemek yenmesine hem de toplanma noktasına imkan vererek günümüz dinamizmini yakalıyor. Farklı kademelerde konumlandırılan oturma grupları da mekanda görme ve görülme duygusunu güçlendiriyor.

Süleyman Nazif Sok. No: 7/B
Nişantaşı İstanbul
Tel : 0212 225 74 72

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.