şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Pipa Trio

PiPa’ nınkurucu ortaklarından, aynı zamanda mutfak direktörü Napoli doğumlu, ödüllü şef Enzo Carbone önderliğinde ve Executive şef Marco Russo’ nunyaratıcılığını konuşturduğu mönüde Türkiye’ nin ilk gerçek Napolitan odun-fırın pizzaları dikkat çekiyor. Mönü hazırlanırken en büyülü tatlara ulaşmak için İtalya’ dan getirilen zeytinyağı ve Buffalo mozzarella, el yapımı makarnalar ve ekmekler, organik sebzeler kullanılıyor.

PiPa Trio’ da mönüye kahvaltı seçenekleri de eklendi! Böylece PiPa Trio’ da sabah kahvaltısından başlayıp akşam yemeğine kadar günün her saatinde vakit geçirebilirsiniz! Büyük ve zengin porsiyonlarla servis edilen mönü seçenekleri arasındakibaşlangıçlarda “Izgara yeşil kuşkonmaz, Scamorza peyniri ve siyah Norcia truf mantarı dikkat çekiyor. Domates soslu pizzalar, el yapımı makarnalar, domates sossuz pizzalar ve yine farklı lezzeti ile bir ilk olan “ızgara pizzalar” PiPa’ nın farkını gösteriyor. Tatlılar arasında bulunan “Nutellalı Pizza” ise müdavimlerin favorisi... Yeni jenerasyon pizza-pasta İtalyan restoranı olan PiPa’ da isteyenler için günlük et ve balık spesiyaliteleri de bulunuyor.

Nişantaşı PiPa’ dan farklı olarak sabah 10:00’ dan gece 01:00’ e kadar kapıları açık olan PiPa Trio, 23:00’ e kadar verdiği mutfak ve evlere servis hizmeti, yemek servis kültürü, farklı ama samimi sunumları, sıcak ve davetkar atmosferiyle Ataşehir Trio’ da keşfetmenizi bekliyor, karşılaşacağınız sürpriz sizi şaşırtacak!PiPa Trio’ da şıklık, yenilik ve lezzet günün her saati sizinle!

Concept Masters, başarılı mimar Mahmut Anlar’ ın dokunuşlarıyla PiPaTrio’ yu kurgularken,PiPa’ nın öne çıkan dizayn elementleri ve vazgeçilmezleri olan açık mutfağı, şarap kavı, şef masası, bir başrol oyuncusu olarak yerleştirilen Napoli’den getirtilen pizza fırını veada barı ilemekan kurgusunu tamamlandı.Her yeri aynı anda görebilecek şekilde organize edilmiş masaları, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz sıcaklıkta çeşitli oturma grupları ile renkli bir mekan olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Mekanın ruhunu oluşturan çizgiler ve renkler, neşeli, dinamik, genç bir ambiyans yaratıyor…

Neşeli, dinamik genç bir ambiyans yaratmak için; mekanda girişten itibaren algılanan açık ama yarı şeffaf mutfak, siyah tuğlalar ve PiPamönü konseptine uyansarı renk kullanıldı.PiPa Trio’ dada endüstriyel üretim gerektiren ürünler dışında tüm mobilyalar özel üretim... Ağırlıklı olarak yerel malzemenin kullanıldığı çelik ve ahşap işleri, malzemeyi en doğal halinde kullanmak ilkesiyle atölyelerde ve hatta çoğunlukla yerinde yapılan uygulamalarla tamamlandı.

Mekanın başrol oyuncusu olan ve pizzanın gerçek ruhunu taşıyan bir restoran için özel bir yatırım olan PiPaTrio’ nunel yapımı pizza fırını, bu sanatın ailesinden öğrenmiş olan dördüncü kuşak sanatçıNapolitan fırın yapımcısı Michele Strazzullo tarafından tasarlandı ve inşa edildi.

Mekanın merkezinde güçlü bir enerji noktası yaratan, pek örneği görülmemiş şekilde restaurantın tam ortasında konumlandırılan “ada bar”, ergonomisi ile hem yemek yenmesine hem de toplanma noktasına imkan vererek günümüz dinamizmini yakalıyor. Farklı kademelerde konumlandırılan oturma grupları da mekanda görme ve görülme duygusunu güçlendiriyor.

Barbaros Mah. Halk Cad. No: 85/1
Trio, 34746
Ataşehir İstanbul
Tel : 0216 324 93 74
Web Sitesi: http://www.pipa.com.tr

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.