şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Hori

Geleneksel Japon Mutfağının Yeni Temsilcisi; Hori!

İstanbul’un yeni Japon restoranı Hori, özgün menüsü ve benzersiz ortamıyla geleneksel Japon restoranlarının ruhunu İstanbul’a taşıyor.

İstanbul’da meraklılarıyla buluşan restoran, Japon mutfağının klasik lezzetlerini sade ve şık sunumlarıyla bir araya getiriyor. Adını İstanbul’da uzun yıllardır hizmet veren Japon restoranı Itsumi’nin de yaratıcısı ve şefi olan Shunichi Horikoshi’den alan Hori, atmosferi ve menüsü ile kısa sürede müdavimlerini yaratacak. Otantik Japon mutfağının İstanbul’daki en yeni temsilcisi Hori, İstanbul Şişli'de. Konuklarına ‘Tokyo’da bir restoranda yemek yiyormuş’ hissini yaşatmayı amaç edinen Hori, geleneksel Japon mutfağının klasik lezzetlerini orijinallerine sadık kalarak sunuyor.

Dekorasyonunda olduğu gibi yemek sunumlarında da sade ve şık bir tarzı benimseyen Hori’nin menüsünün ana hatlarını, Japon mutfağının başlıca lezzetleri olan çiğ balık, kızartmalar, et, sushi ve buğulamalar oluşturuyor. Tamamen taze malzemeler kullanılmasına özen gösterilen menüde ayrıca leziz başlangıçlar’ın yanı sıra sashimi, ızgara, (yakimono), nimono (buharda pişenler), güveç (nabemono), menrui (noodle) ve tatlı seçenekleri yer alıyor. Mekanın şarap, bira ve sakeden oluşan içki menüsünde de otantik lezzetler ön plana çıkıyor.

Hori’nin modern, aynı zamanda Japon esintileri taşıyan mimarisinde sade ve şık bir anlayış benimseniyor. Beyaz ve bej tonlarının hakim olduğu mekanın iç tasarımında Bonzai ve ince kum gibi detaylarla geleneksel Japon algısı pekiştiriliyor. Farklı bölmeler halinde tasarlanan Hori’de gerektiğinde bölmeler kapatılıp özel alanlar yaratılabiliyor. Hori’nin ve aynı zamanda sevilen Japon restoranı Itsumi’nin de yaratıcısı Shunichi Horikoshi’nin aile arması, restoranın içindeki mimari detaylarda ve Hori’nin logosunda kullanılıyor. Geleneksel Japon ezgileriyle konuklarının kulaklarına da hitap edecek olan Hori’de Japon kültüründe yer alan özel Tatami Odası (koshitsu heya) da yer alıyor.

278 m2 oturma alanı ve 94 kişi kapasitesiyle Hori, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü öğlen 12.00-14.30 ve akşam 18.00- 23.00 saatleri arası hizmet veriyor.

Grand Hyatt Oteli Harbiye Mah.
Taşkışla Cad. No:1
Şişli İstanbul
Tel : 0212 230 90 00

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.