şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Noi İstanbul

Tarihi Fransız Yetimhanesi‘nin bir parçası olan Bebeköy bahçesindeki Backyard bir kardeş işletmeye kavuştu: Noi. Nupeople grubunun bu son üyesi, ayrıca kurucuları için bir hayalin gerçekleşmesi anlamına gelmektedir.

İtalyanca’da “biz” anlamina gelen Noi, ismiyle restauranın hedefini özetliyor: yemeği, mimarisi ve tasarımı ile rustik fakat zarif, misafirlerine girdikleri andan itibaren özel ve gastronomik bir deneyim sağlamak.

Noi’nin Şefi Beril Şanal Culinary Institute of America’da eğitim gördükten sonra, Amerika’da geçirdiği vakit süresince gastronomi dünyasında tanınmış isimlerle çalışarak deneyim kazanmış, ve Noi’nin karakterini yansıtan bir menü çıkartmıştır.

Noi’de yaşayacağınız özel deneyim, kapıdan girdiğinizde sizi karşılayacak olan Cortis & Sonderegger Fotograf Stüdyosu’na ait devasa naturmort fotoğraf ile başlıyor. Yemek sonrası bir masayı resimleyen bu tablo, noi’deki yemeklerin sadeliğini özetliyor: her bir malzemenin tadı belirginleştirilerek hazırlanan, mevsimlik, yalın, adeta bir aile yemeğini andıran yemekler, kalitelerinden hiç ödün vermeden restoranın sıcak ve kibar ortamında beğeniye sunuluyor.

Noi’un tasarımı mimar Nihat Sinan Erül'ın duyarlı bakış açısı tarafından şekillenmiştir: Kış bahçesini zarif bir mekana dönüştüren Erül, işletmeye güçlü hatlara sahip bir bar ekleyerek restoranın güzelliğini daha da pekiştirmiştir. Mekânın ortasındaki bu buluşma noktası sizi dışarısı soğukken panoramik manzaranın tadını çıkartarak içkinizi içmeye veya mükemmel bir yaz gecesinde Bebek koyuna bakan bahçede oturarak aklınızdaki o mükemmel şarkıyı tekrarlamaya davet ediyor.

Otlukbeli Cad.
Bebekköy Sok. No 4
Etiler İstanbul
Tel : 0 212 287 15 06
Web Sitesi: http://www.noiistanbul.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.