şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Ouzo Roof Restaurant

Egenin iki yakasından balık ve meze lezzetleri Kalamış’ta OUZO Roof Restaurant’ta buluştu.

OUZO Roof Restaurant, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in terasında hizmet veriyor. Ouzo Roof Restaurant ‘ta ödüllü milli şef Rafet İnce’nin meze ve balık sunumları,Kalamış’ın muhteşem manzarası eşliğinde lezzet severlere keyifli deneyimler yaşatacak! Geleneksel Türk mutfağını modern yorumlar katan Şef Rafet İnce, salaş balık restoranlarının aksine “Ouzo Roof Restaurant’ta modern konsepti tercih etti. Adını Yunanistan'ın geleneksel içkisi uzo’dan (Ouzo) alan OUZO Roof Restaurant’ta kaybolmaya yüz tutmuş Akdeniz lezzetleri gün yüzüne çıkarılacak. OUZO’da Yunan ve Türk meyhane kültürlerini içeren balık ve meze çeşitleri sunulacak. Karides kavurma, midye ızgara, sakızlı kalamar…

Akdeniz kıyılarından, Egeden, Yunan adalarından gelen en taze ürünler ile Ouzo Roof Restaurant’ta lezzet sunumlarına dönüşecek. Alaçatı pazarından ot mezeleri, Hatay’dan kırma erik zeytini, Kaz Dağları’ndan zeytinyağlı enginar halakati, İzmir Şirince’den gelen orijinal sakız ile yapılan Sakızlı Ahtapot, Ouzo’lu Salata, Rakıda pişmiş kuzu yanağı, rakı şişesinde sunulan paella, Mizitra peyniri ile hazırlanan farklı sunumlar, Portekiz’den gelen Morina Balığı Cataplana, Girit’ten özel getirilen Ouzo, balıklı Çerkez tavuğu, Alinazik üzerinde karides kavurma, deniz mahsulleri kuru patlıcan dolması, şişte fümelenmiş midye ızgara, sakızlı kalamar ızgara külbastı ve Atina’dan gelen Aktivyas Ouzo Roof’ta mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor. Ouzo Roof Restaurant, Türk damak tadına uygun lezzetleri sevenlerin yanı sıra farklı kültürlerden misafirlerin de beğenisini kazanacak lezzet ve sunumlarıyla gurme damaklara hitap etmeye geliyor.

İstanbul’un en keyifli manzarasına sahip Ouzo Roof Restaurant iş dünyasının da en önemli tercihleri olacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde misafirler Ouzo Roof Barın ışıltılı Kalamış koyu ve marina manzarasında 02:00’a kadar keyif yapabilecekler. Ouzo Roof Restaurant &Bar, ayrıca mevsime göre Akdeniz, Türk ve Yunan mutfaklarından çok çeşitli lezzetler sunarak misafirlerine birçok alternatif de sunuyor.

Öğle yemeği için Pazartesi-Cumartesi günleri 12.00 – 15.00 saatleri arası ve akşam yemeği için her gün akşam 19.00’dan gece 00.00’a kadar hizmet veren restoran için rezervasyon yaptırılması da gerekiyor. Ouzo Roof Bar’ın zengin içki menüsü ve şarap kavı ile gecelerin ışıltılı mekanı olacak. Yemek öncesi ve yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı (konyak, Viski,Ouzo vb.) olmak üzere çok çeşitli içki alternatifleri sunulan mekanda aynı zamanda yemek sonrasında, Remy Martin Louis XIII, yıllandırılmış Bisquit konyakları, 40 yıllık Malt Viskiler gibi seçilmiş konyak ve viskiler veya Porto şarapları eşliğinde teras barda puronuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kalamış Fener Caddesi 38
Kalamış İstanbul
Tel : 0216 400 00 30

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.