şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Roka Pera

Roka Pera, Ege’nin Eşsiz Mutfağını ve Müziğini Beyoğlu’na Taşıdı.

Sevilen mekan Şarabi’nin kurucusu başarılı işletmeci Gökhan Safkan’ın yeni göz bebeği Roka Pera, Alaçatı’dan sonra İstanbul’da da lezzet severleri ağırlamaya başladı. Ege otlarını, karadut reçelini ve birçok malzemeyi her hafta Tire pazarından taze olarak getirten Roka Pera, kendine has çok özel bir menü oluşturmuş. Bütün yemekler çok iddialı. Yeni keşiflerin menüye dahil olabilmesi için gereken ilk şart, lezzet severlerin ağızlarında unutulmaz tatlar bırakması.

Roka Pera, dekorasyonuyla da Alaçatı’da olduğunuz hissini yaratıyor. Üzüm sepetinden yapılan aydınlatmalar, eski objeler, yüksek tavan ve açık renkler bir anda içinizi ısıtıyor. İstanbul’un karmaşasını kapıda bırakıyorsunuz ve bir süreliğine Ege’de tatilde gibi hissediyorsunuz. Menü’de herşey çok güzel. Muhakkak denemelisiniz diyeceğimiz bir kaç öneri: Marine Kıtır Enginar Salatası, Ege otları ile doldurulmuş Izgara Kalamar, Levrekli Deniz Mahsülü Pilavı, Kağıtta İsli Kurutulmuş Boşnak Eti, Limonlu Taze Lor Kreması ve Karadut Reçeli…

‘Galata Fasıl’, Kültür Müziğine Güzel Bir Örnek.

Dekorasyon ve lezzetli Ege yemeklerine bir de Çarşamba akşamları eşsiz bir Türk Yunan müziği eşlik ettiğinde herşey tam oluyor. ‘Galata Fasıl’ grubu ünlü müzisyenler Nedim Nalbantoğlu, Georgios Marinakis ve Mete Edman’dan oluşuyor. Grubun repertuarında Yunanca ve Türkçe eserler var. Peformans akustik olduğu için, sakin ve huzurlu müzik misafirlere daha da keyif veriyor. Galata Fasıl’ın yaptığı müziğin en büyük farkı, melodilerin ve çoklu ritimlerin zenginliğini ortaya koyarak, gücünü müzisyenlerin ustalığı ve sanatsal duyarlılıklarından alarak çağdaş bir biçimde yorumluyor olmaları.

Meşrutiyet Caddesi No:70
Tepebaşı İstanbul
Tel : 0212 245 88 17

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.