şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Mari Cafe & Restaurant

‘Eski İstanbul Tadında Neşe’

Ünlülerin Tercihi, En İyi Gülen Esnaf, Mari

Uzun yıllardır yeme içme sektöründe, Laila, Sortie, Zihni gibi mekanlarda işletmecilik yapan Mari Esgici sekiz yıl boyunca işlettiği ‘Mekan’ isimli restaurantı devredip kendi ismiyle Beyoğlu’nda Mari’yi açtı. Yemekler nefis, dekorasyon harika fakat en güzeli de Mari’nin tatlı dili ve konukları ile kurduğu inanılmaz samimi diyaloğu. Perakendeciler gününde özel konuk olarak birden fazla konuşma yapıp esnaflığın sırlarını paylaşan Mari, buradan ‘En İyi Gülen Esnaf’ ödülüyle döndü.

Mari’nin kendi evinde misafirlerini ağırlar gibi davranıyor olması onun en büyük sırrı. Birden masanıza gelip hiçbir hazırlığı olmadan size Sibel Can taklidi de yapabilir. Ya da ‘Bak sana ellerimle Uskumru Dolması yaptım. Bunu ye, onu yeme’ de diyebilir. Kısacası her şeye hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Uğur Yücel, Cem Yılmaz, Şener Şen, Ara Güler ve daha birçok ünlünün çok eskiden beri Mari’nin sohbetine ve lezzetli yemeklerine alışık olmalarından dolayı Mari şimdiden ünlülerin uğrak yeri olmuş bile.

Ermeni mezeleri başta olmak üzere, farklı etnik lezzetler, mezeler, dalak dolması, rus mantısı, gibi ilginç tatlar eşliğinde rakınızı yudumlamak istiyorsanız Mari doğru adres. Bir de unutmadan şehrin en iyi topiği için de Mari’ye gelmek gerektiğini notlarınıza kaydedin. Eğer yolunuz gündüz Beyoğlu’na düştüyse Mari’nin kahvesi de oldukça iddialı. Karabiber kurabiyeleri, elmalı tartı, ballı zencefilli limonatası hızla favorileriniz arasına girecek.

Size Özel Kat;
Mari, terası da olan beş katlı bir binada hizmet veriyor. Ve dilerseniz özel gecelerinizde bir katı sadece size özel hazırlanabiliyor. Cuma ve Cumartesi geceleri bu güzel sohbete ve nefis yemeklere canlı müzik eşlik ediyor.

Eski İstanbul insanının güzel yüreğini, yaşam biçimini ve damak zevkini deneyimlemek isteyenler için Mari, şehirdeki sayılı seçeneklerden biri.

Asmalı Mescit Mah.
Orhan Adlı Apaydın Sok. No:3
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 244 46 46
Web Sitesi: http://www.marirestaurant.com.tr

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.