şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Mimi Rum Tavernası

Boğaz’da bir Ege Rüzgarı…
Mimi Rum Tavernası

Eşsiz güzellikteki İstanbul Boğazı’nın tarihi semti Arnavutköy’ün keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz Mimi Taverna, 1974 yılından bu yana tipik bir Rum Tavernası olarak hizmet veriyor.

Her akşam saat 19:00’da kapılarını açan Mimi Taverna’da saat 21.30 itibariyle dillerden düşmeyen Türkçe Pop şarkılar eşliğinde Özlem sahne alıyor. Bir saatlik programın ardından Rum Müziğinin Duayeni Erol Esken ve Gurubu ile muhteşem Taverna Keyfi başlıyor. Gece saat 02.00’a kadar devam eden eğlence, Sirtaki, Zeybek dansları ve Tabak Kırma Showları ile renkleniyor. 160 kişi kapasiteli Mimi Taverna’da Ege ve adalarının özel lezzetleri 12 çeşit soğuk meze, 3 çeşit ara sıcak, 4 çeşit ana yemek ve limitsiz yerli içkiden oluşan Fix Menü seçeneği veya isteğe bağlı olarak A La Carte menü seçeneği ile sunuluyor.

İş yemekleri, doğum günü, evlilik yıldönümü, kına geceleri, düğün gibi özel günler için farklı organizasyonların uygulandığı Mimi Taverna’da Gruplar için alternatifli özel menü seçenekleri ve isteğe bağlı Rum geceleri düzenlenebiliyor.

Bir zamanlar Rum Hastanesi olarak kullanılan Mimi Taverna, 700 yıllık binası, tarihi taş duvarları, ahşap ağırlıklı dekorasyonu, Şömineli salonu, Ege ve adalarına ait muhteşem mutfağı ve kusursuz hizmeti ile Boğaz’ın en seçkin mekanları arasında yerini alıyor. Bugün, Yuınanistan'da dahi bilinen Mimi Rum Tavernası ismini koruyarak hizmet vermeye devam ediyor.

Arnavutköy Cad. No:85
Arnavutköy İstanbul
Tel : 0212 265 09 49
Fax : 0 212 287 66 96
Web Sitesi: http://www.mimitaverna.com

  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.