şehir rehberi
 
kültür-sanat
Anneler Günü
Babalar Günü
Ramazan Özel
Yilbasi Özel
Sevgililer Günü
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltı-Brunch
Balık Mekanları
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boğaz Tekne Turları
Yakın İstanbul
Semtler
Eski İstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzları
Yaz Okulları
röportaj
Pinhani
Enis Karslıoğlu
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayşenur Yazıcı
Hüseyin Köroğlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yılmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Başaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akın
Tüm liste...
alışveriş
Alışveriş Merkezleri
Ümit Restaurant

Ümit Restaurant’ta Keyifli Bir Akşam Siz ve Dostlarınızı Bekliyor

Yeşilköy sahilinde 4 katlı bir binada konuşlanan Ümit Restaurant, müşterilerine lezzetli bir yemek ve keyfi birarada sunuyor. 30’lu yaşlarında olmasına rağmen deneyimli bir işletmeci olan Ümit Gül tarafından işletilen Ümit Restaurant, Karadeniz ve Ege mutfağının harmanlandığı bir restoran.

Çeşit çeşit otlar mevcut Ümit Restaurant’ta. Karadeniz’e özgü kevgen, ısırganotu, kuzukulağı, radika, ebegümeci, kabak çiçeği ile birlikte sunulan Ege’nin meşhur kayakurusu, cibesi ve börülcesi…Mezelerde köpeoğlu, girit ezmesi, kabakçiçeği dolması, narlı-bulgurlu maydnaoz salatası öne çıkıyor.

Ümit Restaurant’ın aşçısı Ali Usta’nın elinden çıkan ustaya özgü lezzetler ise restoranın alamet-i farikalarından. Kalamar dolması, lagos lokumu, balık içli köftesi, deniz kabuklularından yapılan kiremitte sote, fırında kalkan tandır, payella pilavı, çerkez tavuğu gibi yapılan çerkez balığı, mezgit kavurma, ızgarada langoz, ıspanaklı midye Ümit Restaurant’ın spesiyallerinden. Her birinde ayrı bir sos, ayrı bir lezzet kullanıyor Ali Usta.

Restoranın işletmecisi Ümit Gül, yaklaşık 17 senedir balıkla içiçe. Aslen Kastamonulu olan Gül, 11 yaşında eniştesinin yanında başladığı çıraklığa şimdi kendi restoranını işleten bir işletmeci olarak devam ediyor. Eresin Otel, Kaşıbeyaz Balık, Beyti Et Lokantası, Güverte Balık gibi yerlerde çalışan Ümit Gül, 2010 yılının Ağustos ayında kendi restoranını açarak, farklı lezzetleri müşterilerine sunmaya karar verdi. Gül, sonbaharın bu aylarında en çok palamut, sarıkanat, lüferi öneriyor balıkseverlere. Levrekte ise tatlısu levreğinin etinin daha lezzetli olduğunu vurguluyor.

Ümit Restaurant’ın kapıları, öğlen 12’den gece 12’ye kadar, haftanın her günü, dostları eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek isteyen herkese açık.

Yatlimanı, Rıhtım Caddesi, No:6
Yeşilköy İstanbul
Tel : 0212 663 04 90-91

TL TL TL TL TL 
  TL TL TL TL  Fiyat Bilgisi  


Not:
Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.