Istanbul - Yeme - İçme - Restoran / Cafe
   
þehir rehberi
 
kültür-sanat
Konserler
Etkinlikler
Tiyatrolar
Opera&Bale
Sergiler
Kurslar
yeme-içme
Gözde Mekanlar
Kahvaltý-Brunch
Balýk Mekanlarý
Gece Rehberi
Restoran Arama
Cafe-Bar Arama
Yemek Tarifleri
gezi
Boðaz Tekne Turlarý
Yakýn Ýstanbul
Semtler
Eski Ýstanbul
Konaklama
hobi&spor
Spor
Yüzme Havuzlarý
Yaz Okullarý
Boðaziçi Hayvanat Bahçesi
röportaj
Murat Makar
Yüksek Sadakat
Ayþenur Yazýcý
Hüseyin Köroðlu
Tuncay Takmaz
Dervis Zaim
Ömer Albayrak
Çelik Gülersoy
Mehmet Ali
Bulutsuzluk Özlemi
Ceyhun Yýlmaz
Yusuf Ahmet Kulca
Baþaran Ulusoy
Mario Levi
Sunay Akýn
Tüm liste...
alýþveriþ
Alýþveriþ Merkezleri
 ARAMA SONUÇLARI
   
  Seçtiğiniz kriterler sonucunda  60 mekan bulunmuştur
  1 - 10 Arası Kayıtlar

 
Baççe Restaurant & Cafe  
Adres : Koşuyolu Cd. Şekercioğlu Sk. No:6
Kadıköy İstanbul
TL TL TL TL 
Tel : 0216 340 84 54
Güzel anlarınızın bahçesi nezih bir mekanda sıcak bir hizmetin tadını çıkarın, güzel yemeklerin aklınızda kalsın lezzeti...

Koşuyolu’ndaki Baççe Restoran & Cafe’nin sayfasından alındı bu bölüm.  Böyle anlatıyorlar kendilerini. Bu cümlelerle ifade etmeye çalışıyorlar. 

Ve, Baççe'nin bulunduğu Koşuyolu bakın 1954 yılındaki bir tanıtımda  nasıl anlatılmış; “saf hava ve tabii güzellikler ortasında kalan Koşuyolu ” ... Koşuyolu’nu anlatan bu ifadeler de 1951/1954 yılları arasında İstanbul Belediyesi ile Emlak Kredi Bankası’nın ortaklaşa yaptıkları 419 konutun tanıtımında kullanılmış.

Mekan ve çevresini uzun boylu konuşmak gerekiyor aslında. Baççe Restoran & Cafe Koşuyolu’nda. Koşuyolu’nun ortasında bir yerde. Hemen yakınında eski, hastahane, tarihi ........ camisi, Koşuyolu Gönüllüleri evi ve Karacaahmet'in serin servileri var. Burada sıkça rastlanan bahçeli tek katlı evlerden bir tanesinin güzel bahçesinde. Değişik meyve ağaçlarının altına serpiştirilmiş masaları kullanıyorlar. Sessiz, bir o kadar da sade.

Koşuyolu adı nereden geliyor?

Menşeinin Bizans’a kadar gittiği söyleniyor. Burada, muhtemelen atçılık ve koşu ile ilgili birimler, binalar ve alanlar vardı diye tahmin ediliyor. Osmanlı İmparatorluğu zamanında da bu alanın aynı amaç veya ona yakın konularda kullanıldığını görüyoruz. Fakat yöreye “Koşuyolu” adını verenin II.Mahmut olma olasılığı yüksek. 1812 Yılında Sivas’a vali olarak atanan İbrahim Paşa (Baba Paşa) burada üç gün süren eğlenceler düzenlemiş. Koşu, cirit, kılıç kalkan gösterilerini, tebdil-i kıyafet eden II.Mahmut, Sokullu Köşkü’nden izleyip keyif almış ve yörenin adını o koymuş; Koşuyolu. 19.Yüzyıl sonlarında çizilen haritalarda bile Adile Sultan Kasrı’nın geniş arazisi dışında kalan Koşuyolu’nun çayırlarla kaplı boş bir saha olduğu görülüyor. Şimdi, İtanbul'un diğer yörelerine nispetle hala nefes alınabilen yerlerden olsa da ne yazıkki daha 60/70 sene öncesine kadar çayır-çimen olan Koşuyolu değil tabii. Ama yinede de baçeli, tek katlı evleri, geniş caddeleri, sessiz sokaklarıyla kendisine özgü özel bir yaşam alanı.

 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Cafe Lungo  
Adres : Kalamış Cad. Alptekin Sok.
Kadıköy İstanbul
Tel : 0 (216) 338 18 50
CAFE LUNGO; Fenerbahçe’de yeni bir renk…

CAFE LUNGO; karaokeden, playstationa, özel yemeklerden, tutkunu olacağınız Pazar brunchlarına ve hafta sonu gerçekleştirilecek canlı Dj performanslarına kadar günün her saatinde sizi içine çekebilecek yeni mekanınız.

Genç işletmeci kadrosu ve halkla ilişkiler ekibi ile hizmet veren mekanda günün her saati gelip yemek yiyebilir, oyun oynayabilir, müzik dinleyip, eğlenebilirsiniz. CAFE LUNGO, hafta sonları düzenlenecek canlı Dj performansları ile size süprizler yaşatmaya devam edecek. Kırmızı, siyah ve beyazın hakim olduğu modern dizayn ile yerleştirilmiş mekan sizi, hem kendi evinizde hissettirecek hem de hazırlanan muhteşem makarnaları ile annenizin mutfağını aratmayacak bir lezzet sunacaktır.

 
Restoranın Oyu
9,53
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Carnaval Büfe  
Adres : Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak
Kadıköy İstanbul
Tel : 0216 405 25 00
Carnaval Büfe markası 2011 yılının Mayıs ayında konser, festival ve organizasyonlarda faaliyet göstermek üzere kuruldu. Katıldığı konser ve festivallerde lezzetli, farklı ve eğlenceli menüsü ile kısa sürede insanların bir numaralı tercihi haline gelmeyi başardı. Kurulduğu günden beri İstanbul’un en kalabalık ve popüler organizasyonlarında kendine yer edinen CarnavalBüfe, müşterilerinden gelen yoğun bir sabit mekân talebiyle beraber 2012 yılının Mart ayında Kadıköy Barlar Sokağı’n da hizmet vermeye başladı. Konser fanatiklerinin ve Kadife Sokak müdavimlerinin arasında bir fenomen haline gelen Carnaval Büfe, lezzetin ve eğlencenin olduğu her yerde karşınıza çıkabilir.
 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Chocolate Bistro&Bar  
Adres : Kazım Özalp sok. Yalman Center
Kadıköy İstanbul
TL TL TL TL 
Tel : 0216 360 61 34
Chocolate Bistro&Bar yenilenen dekorasyonu, farklılık yaratan konsepti, ağız sulandırıcı lezzet alternatifleri ile sizi şimdi de Anadolu Yakası’na davet ediyor…

Huzurlu, keyifli ve eğlenceli atmosferini menüsünde yer alan birbirinden lezzetli tatlarla birleştirerek size unutulmaz bir deneyim vaad ediyor.

Nişantaşı, Bakırköy, Bodrum ve Kartalkaya şubelerinden sonra Şaşkınbakkal’da açtığı yeni “Bistro&Bar” konsepti ile zincirlerine bir yenisini ekleyen Chocolate, yeni yüzü ve eğlenceli dekorasyonu ile müdavimlerine kapılarını açıyor. Diğer şubelerinden farklı olarak “Bistro&Bar” konseptini benimseyen ve yepyeni bir kişilikle karşımıza çıkan Chocolate Şaşkınbakkal, canlı renklerin modern karışımıyla ortaya çıkan keyifli ve yenilikçi dekorasyonu, her damak tadına hitap eden birbirinden farklı ve lezzetli alternatiflerin yer aldığı menüsü, Ninja Sushi’nin enfes sushi çeşitleri ve iddialı kokteylleri ile Anadolu Yakası’nın yeni gözdesi olacak.

 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Çöpçü  
Adres : Moda Cad. Sarıca Apartmanı
Kadıköy İstanbul
Tel : 0216 700 26 20
Ege’nin Meşhur Çöp Şişi Artık İstanbul’da

Ege bölgesinde bir zamanlar trenle seyahat edenlerin istasyonlarda verdikleri 5 dakika gibi kısa molalarda karınlarını doyurmalarını sağlamak için ortaya çıkan çöp şiş günümüzde de Ege’de seyahat edenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Zaman darlığı nedeniyle ızgaraya atıldığında çok kısa sürede pişebilmesi için etlerin çok minik doğranıp tahta kargılara dizilerek hazırlanan Ege’nin çöp şişin tadından artık İstanbullular da mahrum kalmayacak.

Çöpçü’nün mönüsünde sadece 3 tat mevcut. Çöp şiş, köfte ve sucuk. Çöp şiş, küçük etlerden Ege üsulu servis ediliyor. Her porsiyonda 14 çöp şiş sunuluyor. Yanında mangalda kızarmış domates, soğan ve biberle servis ediliyor. Etler günlük geldiği gibi müşterilerin gözü önünde pişiriliyor. LCD’ler aracılığıyla müşteriler etlerinin nasıl pişirildiğini canlı olarak izliyor. Etin yanında sunulan sınırsız lavaş seçeneği için 2 kişilik tandır ustaları çalışıyor ve lavaşlar tandırda yine müşterilerin gözü önünde pişiriliyor.

 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Galatalı Balık Suadiye  
Adres : Suadiye, Plaj Yolu Sokak, Suadiye Park
Kadıköy İstanbul
Tel : 0 216 410 39 59-69
Binbir çeşit otları ve deniz mahsülleri ile ünlü Cunda Mutfağı, Galatalı Balık'da sizleri bekliyor.
 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Güler Osmanlı Mutfağı  
Adres : Kurbağalıdere Cad. Hasanpaşa Mah.
Kadıköy İstanbul
TL TL TL TL 
Tel : 0 216 348 22 45
Kadıköy’deki adresiniz !!!

Güler Osmanlı Mutfağında, her birisi Türk ve Osmanlı Mutfağı’na ait 200-220 çeşit yemek yapılıyor. Her gün 12-14 yemek, nezih ve tertemiz bir ortamda müşterilerin göz zevkine de sunuluyor. Ve talep edenlere "Osmanlı Tabağı" adıyla servis yapılıyor.

Güler Osmanlı Mutfağı, Kadıköy Hasanpaşa’da faaliyet gösteren, sıcak bir atmosferle sizleri karşılayan şirin bir mekân. Butik Restoran tipinin en güzel örneği.

Duvarları Osmanlı dönemine ait İstanbul resimleri, gravürler, yağlı boya tablolar, varak kartonpiyerler ve duvar kâğıtlarıyla süslü. Mekânın ortasındaki kolonun üzerindeki Osmanlı devlet arması hemen dikkatinizi çekiyor.

Mekânın işletmecisi Ali Güler i ziyarete gittiğimizde içerisi tıklım, tıklım doluydu. Belli ki, insanlar benzersiz bir damak tadını ve lezzet keyfini yaşamak için özellikle burayı tercih ediyorlardı.

Artık sizinde özel lezzetlerle anacağınız ve dostlarınızla paylaşacağınız bir mutfağınız var.

 
Restoranın Oyu
9,74
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Günay Konyalı  
Adres : Koşuyolu Caddesi No:86
Kadıköy İstanbul
Tel : 0216 545 52 20
Koşuyolu’nda yazlık bahçesi ve kışın hoşça vakit geçirebileceğiniz mekanı ile Konya mutfağından özenle seçilmiş eşsiz lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
 
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Hayal Kahvesi Optimum  
Adres : Optimum Outlet Alışveriş Merkezi
Kadıköy İstanbul
Tel : 0 216 664 10 49
1992’ den beri İstanbul gece yaşamında öncü ve farklı bir rol oynayarak kült bir marka haline gelmiş olan HAYAL KAHVESİ: tıpkı başlangıç yıllarında olduğu gibi geliştirilmiş cafe bistro konsepti ile OPTIMUM AVM’de.

HAYAL KAHVESİ geleneğini baz alan ve geliştiren bir anlayışla demir, taş, brüt beton ve özel tasarım mobilyalar ve obejeler kullanılarak işin amaç ve ruhuna uygun bir mekan yaratıldı…

Mutfak Şefi Kenan Güney yönetiminde, genç, yaratıcı ve stil sahibi ekip: İtalyan işi pizzalar’dan, organik salatalara, makarnalardan hamburgere uzanan oldukça geniş bir dünya mutfağı mönüsüyle hizmet verecek…

Sabah 10.00 Akşam 22.00 saatleri arasında haftanın yedi günü hizmet veren mekan sürekli bulundurduğu DJ’yi ile farklılığını vurguluyor.Günün herhangi bir saati uğrayıp birbirinden lezzetli yemeklerden tadabileceğiniz gibi zengin şarap ve içki menüsü ile keyfinize keyif katabilirsiniz.

 
Restoranın Oyu
9,74
Detaylar ve Yorumlar
 
 
Lime Tree  
Adres : Acıbadem Cad. Papatya Apt.
Kadıköy İstanbul
TL TL TL TL 
Tel : 0216 326 93 35
2010 yılında Acıbadem’de hizmet vermeye başlayan Lime Tree, tasarımı ve mutfağıyla müşterilerine ayrıcalıklı saatler yaşatıyor. Zengin menüsüyle dünya mutfağının eşsiz tatlarını bir arada bulabileceğiniz Lime Tree, Acıbadem’de yeni adresiniz olacak.

Yoğun günlük tempoda, zevkli bir yemek molası vermek isteyenler için adeta bir kaçış yeri olan Lime Tree, özenle hazırlanmış geniş menü seçenekleri ile gurme yemek kültürünü kaliteli bir hizmetle birleştirerek ziyaretçilerini ağırlamakta. 40 kişilik giriş salonu, 50 kişilik kış bahçesi, 50 kişilik açık alan bahçesiyle geniş grup toplantılarını gerçekleştirebileceğiniz mekanda ayrıca çocuklara özel bir köşe de bulunmakta.

 
Detaylar ve Yorumlar
 
  1  2  3  4  5  6  
"Cafe&Barlar"da aramak ister misiniz? Yeni Arama Yapmak için Tıklayın


Not: Sitemizde mekanlara ilgili yer alan bilgiler değişkenlik gösterebilir.
Emin olmak için mekanlarla iletişime geçebilirsiniz.