Ana Sayfa | Turlar | Oteller | Mavi Yolculuk | Uçak Biletleri | Oto Kiralama | Boğaz Tekneleri
P A R İ S
Paris
Paris
  Oteller
  Yiyecek & İçecek
  Eğlence - Alışveriş
Genel Bilgiler
  Tarihçe
  Ülke Bilgileri
  Görmeden Dönmeyin
  Rehber Kitapları
  Harita - Ulaşım
  Linkler
  Forum
Dünya Şehirleri
 
 HARİTA ULAŞIM

Paris Şehir Haritası

Tıkla Büyüt
 
Paris Metrosu

PARİS'E ULAŞIM
Paris'te iki tane havalimanı vardır :
Paris'in 16 km ( 10 mil ) güneyindeki Aéroport d'Orly ve 27 km
( 17 mil ) uzaklıktaki Aéroport Charles de Gaulle'dır.
Paris'te uçuşlar düzenli olarak yapılır; ancak kısa mesafelerde
uçak yerine yüksek hızlı TGV tren sisteminin kullanılması daha mantıklıdır. Eğer uçak bulma konusunda endişeleniyorsanız
"De Gaulle" Havalimanı'nında şansınız çok daha yüksektir.

Paris'te Fransa ve Avrupa'daki diğer yönlerde hizmet veren altı büyük tren istasyonu vardır.
Bunlarda en fazla ilgi gören hat Channel Tunnel - Londra hattıdır. Ayrıca Paris - Amsterdam
ve Paris - Brüksel hatlarında görev yapan TGV trenleri de mevcuttur. Euroline otobüsleri de Paris ile diğer Avrupa başkentleri arasında seferler düzenler. Ayrıca İrlanda - Fransa hattında görev yapan feribotlar da mevcuttur.

PARİS ÇEVRESİNE ULAŞIM
Paris dünyadaki en iyi toplu taşıma sistemlerinden birine sahiptir. Havalimanlarında şehir merkezine gitmek için birçok olanak mevcuttur: Halk otobüsleri, özel otobüsler ve taksiler.

Paris'teki metro sisteminin sizi tatmin edeceğinden emin olabilirsiniz. Şehrin neresinde olursanız olun metro sistemiyle şehrin istediğiniz yerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca normal otobüsler de mevcuttur ancak onların çalışma saatleri size uymayabilir.

Kendi arabanızla Paris'te boşuna zaman öldürmektense toplu taşıma araçlarını kullanarak daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Bu şehirde bisikletle yola çıkmayın, sizi pek hoş karşılamayabilirler.

ORYANTASYON
Paris Fransa'nın kuzeyinde yer almaktadır. Şehir Brüksel'in 265 km ( 165 mil ) güneybatısında , Lüksemburg'un 295 km ( 185 mil ) güneybatısında ve Stutgard'ın 510 km ( 315 mil ) batısındadır. Paris'in merkezi ( Intra Muros olarak da bilinir. ) Seine Nehri tarafından ikiye ayrılmıştır. Nehrin kuzeyinde Rive Droite ve Champs - Elysées , batıda Arc de Droite ve doğuda Louvre Müzesi , Centre Georges Pompidou, müzeler , dükkanlar , market ve restoranlar bulunur.Pompidou Centre'nin güneyinde bulunan Ile de la Cite'de dünyanın en ünlü kamburu bulunur : Notre Dame . Nehrin güneyinde şehrin en önemli yapısı ve sembolü olan Eiffel Kulesi bulunur. Nehrin doğusunda ise Prés ve Montparnasse bölgeleri bulunur.

 

   
Yer ayırtmak için Bigglook'u arayın!..
E-Mail: travel@bigglook.com Uçak Rezervasyonu için tıklayınız Tel: 0216 425 60 00