Biggclub
 Ana Sayfa | Turlar | Oteller | Mavi Yolculuk | Uçak Biletleri | Oto Kiralama | Cruise | Üyelik
P E K İ N
BUDAPEŞTE
Pekin
  Oteller
  Alışveriş
  Yiyecek & İçecek
  Eğlence
Genel Bilgiler
  Görmeden Dönmeyin
  Tarihçe
  Ulaşım
  Linkler
  Foto Galeri
  Forum
Dünya Şehirleri
 

 
  HARİTA ULAŞIM

Çin Haritası

Çin'de korna çalmak bir nevi stres atmanın bir yolu olmalı. Keza kornayı uyarı amacından çok, çalmış oldukları için kullandıklarını görmekteyiz.

Çin'de insanların gelirlerinin artmasına paralel olarak, yollardaki araç sayısı da hızla artmış ama trafik kurallarına uymaya henuz alışmış değiller.

Çok kötü bir alışkanlığı var Çinlilerin. Maalesef sokağa tükürüyorlar. Ne yazıkki, kadınlar bile aynı illetten musdarip. Tükürmek, Çinliler açısından o kadar olağanki, eskiden işyerlerinde bir köşede mutlaka tükürük hokkaları bulunduruluyormuş.

Ama ülkenin dışa açılmasıyla birlikte başta Pekin ve Şanghay olmak üzere, tüm şehirlere, 'Lütfen sokağa tükürmeyin' levhaları konulmaya başlanmış.

Çin ve benzeri uzak ülkelere on saat uçak yolculuğu yaparak yolcukuk yapmadan once, yaklaşık altı saatlik saat farkını ve on beş derecelik sıcaklık farkını gozonunde bulundurmayı unutmayın.

Bir buçuk milyara yakın nüfusu olan Çin'de sabah uyandığımızda otelin penceresinden bakınca kum tanelerini andıran bir kalabalığın işlerine gitme telaşı yaşadığını gördük. Ulaşım için yaygın şekilde bisiklet kullanılıyor. Çok eski ve yıpranmış görünümlü bisikletler bana günümüzde Türkiye'de marka çılgınlığının en önemli göstergelerinden biri olan bisikletleri hatırlattı. Yaşlı, genç, kadın, erkek yollar tamamen bisikletli insanlarla dolu. Bisikletin bu kadar yaygın olmasına rağmen Pekin trafiği İstanbul trafiğine çok benziyor. Belirli saatlerde çok yoğun ve karışık olan trafiğe göre yaşantılarını düzenlemek zorunda olduklarını biliyoruz.

 

   
E-Mail: travel@bigglook.com Uçak Rezervasyonu için tıklayınız Tel: 0216 425 60 00